BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum/Kumbahçe'de dükkan nitelikli 2 kargir ev mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962288
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : KUMBAHÇE MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
13,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 13:30
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, KUMBAHÇE Mahallesi, 732 ADA, 24 PARSEL sayılı, AVLULU İKİ KARGİR EV niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Bodrum'un en değerli ve en yoğun bölgesi olan Cumhuriyet Caddesinde bulunmaktadır. Taşınmaz denize sıfır parsel konumda olup,yaz-kış yerli ve yabancı turistlerin ve Bodrum'da yaşayan insanların en çok zaman geçirdikleri bölgede bulunmaktadır. Taşınmaza komşu parseller üzerinde kafe, restoran, bar, apart otel gibi ticari amaçlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Parsel üzerinde iki katlı binanın bulunduğu, bu binanın zemin katının iki ayrı dükkan/işyeri olarak düzenlendiği, dükkanların her birinin 30 m² olduğu, dükkanların üst katlarının açık teras şeklinde düzenlendiği,parselin Tarla Sokak cephesinden girişinde bir avlunun bulunduğu,avlu içerisinde kıymet taktir raporunda "1" rakamı ile gösterilen 34 m² alanlı konut amaçlı yapı, "2" rakamı ile gösterilen 28 m² alanlı eski taş bir yapının, "3" rakamı ile gösterilen alanda ise 13 m² alanlı yapının bulunduğu, keşif tarihi itibariyle dükkan ve yapıların hiçbirinin kullanılmadığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 201,31 m²
İmar Durumu :III.Derece Arkeolojik ve Kentsel SitAlanı İçerisinde; TAKS:0,60 KAKS:1,20 yoğunluklu zemin kat TİCARET, üst kat KONUT alanı içerisinde kalmaktadır. Parsel içerisinde 32 no'lu,komşu parsellerde 33 ve 34 no'lu tescilli bina bulunduğundan KUDEB/Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylandıktan sonra yazılı nizamda inşaat yapılır.
Kıymeti : 13.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :1-)Eski Eserdir. 30/09/1976-1084, 2.Grup Korunması Gerekli Kültür Varlığıdır. 25/01/2017-1635
2-)Satış Vaadi Sözleşmesi : Adnan KIVRAK hissesi üzerinden Ali DEĞİRMEN lehine satış vaadi vardır. 27/03/2017-6093
3-)Kamu Haczi:Güner DEMİR'in hissesi üzerinde Bodrum Vergi Dairesi Müdürlüğünün kamu haczi vardır.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR