TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis/Tatvan'da ticari işyeri icradan satılıktır

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986149
Şehir : Bitlis / Tatvan
Semt-Mahalle : TUĞ MAH. / TATVAN
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
116,367 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sahil Mahallesi, Eski Toprak Mahsulleri Ofisi Binası Giriş Kat. Tatvan/Bitlis

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TATVAN
İCRA DAİRESİ
2017/140 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 395 Ada, 10 Parsel, TUĞ Mahalle/Köy, İSTİKLAL CADDESİ Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre taşınmaz betonarme binanın A bloğunun zemin katında yer alan 2 nolu bağımsız bölümdür. Şehir merkezinden yaklaşık 500 m uzaklıkta olup, alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Tatvan-Van karayoluna yakın bir konumda bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde B+Z+6 kattan oluşan betonarme yapı mevcuttur. Ticari işyeri olarak kullanılmaktadır. Tapu kaydında her ne kadar kat irtifakı olarak görünmekte ise de tamamen bitmiş ve kullanılır haldedir. Yapı 6-10 yıllık olup, yıpranma oranı %10 olarak alınacaktır.Alanı 25 m2'dir.
Adresi : Tuğ Mah. Reşadiye Durağı Üstü İstiklal Cad. A Blok Zemin Kat No:2 Tatvan / BİTLİS
Yüzölçümü : 1.373,03 m2
Arsa Payı : 1/213
İmar Durumu : Ticaret alanı bitişik nizam 7 kat (kısmen), yol alanı(kısmen)
Kıymeti : 116.367,69 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sahil Mahallesi, Eski Toprak Mahsulleri Ofisi Binası Giriş Kat. Tatvan/Bitlis
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR