BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Yakuplu'da icradan satılık dükkan

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909072
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : YAKUPLU MAH. / YAKUPLU
: 215
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3388 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/3388 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 448 Ada, 11 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, ZEMİN KAT, 4 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu dükkan nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 448 ada, 11 parsel numaralı, 215,26 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı yer almakta olup 200/1000 arsa paylı ve 4 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesinde, Hürriyet Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın zeminde "Saytaş 1" olarak adlandırıldığı, numarasının 71 olduğu, ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu,binanın zemin katının dükkan nitelikli taşınmazlardan oluştuğu belirlenmiştir. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahip olduğu gibi D 100 karayoluna da yakın konumdadır. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve hastaneye yakın konumdadır. Yakın çevresinde az katlı apartman tipi yapılaşmalar, sanayi yapıları, Bakırcılar ve Pirinççiler Sanayi Sitesi, Medi Life adlı özel hastane, Hasırcılar, Beylikdüzü Migros 5M, Media Markt, Marmara Park AVM ve Bit Pazarı adlı alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. İnceleme günü taşınmazın kapısının kilitli olduğu, dükkanın boş olduğu belirlenmiştir. Bu nedenle içerisine girilemeyen dükkanın özellikleri çevreden sorularak, camdan içerisine bakılmak suretiyle, mimari şekli ve alanı ise İlçe Belediye Başkanlığındaki mimari projesi incelenmek suretiyle belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; dükkan alanı ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın net alanı 64,02 m2 dir. Dükkan nitelikli taşınmazın döşemesi seramik kaplı, tavan ve duvarlarının boyalı olduğu belirlenmiştir. Dış cephe doğramaları cam+ alüminyum kaplama olduğu belirlenmiştir. Dükkanın giriş kapısında stor kepenk bulunduğu belirlenmiştir.

Adresi : Yakuplu Mahallesinde, Hürriyet Bulvarı, No: 71 D: 4 Beylikdüzü / İSTANBUL

Yüzölçümü : 215,26 m2

Arsa Payı : 200/1000

İmar Durumu : Kat sayısı 4, İnşaat tarzı Yakuplu Revizyon Uygulama İmar Plan Tadilatında bitişik nizam, 4 kat, konut alanı olarak planlandığı

Kıymeti : 650.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3388 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR