MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Uçbağlar Mahallesi'nde 248 m² depolu dükkan icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027006
Şehir : Malatya / Battalgazi
: 248
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/635 Talimat
Muhammen Bedeli
:
605,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/635 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 443 Ada, 858 Parsel, UCBAĞLAR Mahalle/Köy, zemin kat 4 nolu bağımsız böl. depolu dükkan Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu dükkan,betonarme karkas yapı özelliğinde, üzeri çatı ile kaplı olan binanın zemin katında bulunmaktadır. Dükkan buhara caddesine cephelidir. Dükkanın giriş cephesi camlı alimunyum doğramadan yapılmıştır. Dükkanın bodrum katına betonarme merdiven ile inilmektedir.Taşınmazın asma katıda mevcuttur. Taşınmazın zemin kat ile asma katın tabanı seramikle kaplı olup; bodrum katın tabanı karo ile kaplıdır. Dükkanının tavanı asma tavan ile kaplıdır. Asma katta, mutfak,WC bölümleri vardır. Zemin katta ofis odası bulunmaktadır.Dükkanın ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Dükkanın iç duvar yüzeyleri plastik boya ile boyanmıştır. Fiilen kiracı Teletaş elektrik firmasınca kullanılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Tespit konusu bodrumlu dükkanın, yapı ruhsatına göre; toplam brüt alanı 275 m2 olup;net kullanım alanı ise 248m2 dir.Binanın ruhsat tarihi4/5/1999 dir. Taşınmazdaki borçlunun hissesi TAM' dır.Adresi : Çöşnük Mahallesi, Buhara Caddesi, Sancakbey Apartmanı ,No: 45/A ,Zemin Kat, 4 Nolu Depolu Dükkan. Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 359 m2
Arsa Payı : 10/30
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama imar planına göre;ikiz nizam,4 katlı,ticari+ konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 605.000,00 TL
KDV Oranı :%8 olarak 20/3/2019 T.ve 843 sayılı Cumuhurbaşkanı kararının eki gereği-31/12/2019 tarihine kadar olan teslimler için geçerlidir. Sonraki teslimler için ise yeni bir indirim olmadıkça KDV 18 uygulanır.
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ olunayan ilgililere İİK 127.maddesince yapılan ilanın tebliğ yerine kaim olduğuna,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/635 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR