BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Tilmerç'te ofis icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061998
Şehir : Batman
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN REHBER 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN /MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2019/158 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 371 Ada, 1 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ofis vasıflıdır. Taşınmazın bulunduğu binaya ait 1 asansör vardır, dış cehpesi dış cehpe kaaplamasıyla kaplıdır. Taşınmaz imar planına uygun olarak inşa edilmiş apartman vasıflı taşınmazın içinde üçüncü katta bina girişine göre sağ kolda yer almaktadır. Taşınmazın onaylı mimarı projesine göre 2 oda, mutfak, arşiv, duş+wc+lavabo ve 1 balkon hacimlerinden meydana gelmektedir. Taşınmazın girişi kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap, pencereleri ise PVC doğramadır. Tüm zeminlerde seramik kaplıdır.Taşınmazın inşaasında kullanılan işçilik ve malzeme kalitesi iyi seviyededir.
Adresi : Gültepe Mah. Yeniçağ Cad. Ela Plaza N:8/B Blok K:3/13 Merkez /Batman
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 79/3340
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Blok nizam 4 kat ticaret alanı şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 20,03,2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nın 2. maddesi ile )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN /MERKEZ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır.
Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR