KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de 55 m² dükkan icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038708
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 55
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/869 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/869 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Hoşdere Mahallesi, 267 Ada, 3 Parsel, Dere köy mevkiinde, 11.546,60 m² alanlı, Kat Mülkiyetli Anagayrimenkulde, 8793/1154660 arsa paylı, F Blok 2. Kat, 59 Numaralı DÜKKAN; Taşınmaz İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Süzer Bulvarı, 3. Cadde F Çarşısı, No:19, Dükkan No:59 adresindedir. Anagayrımenkul; 1. Sınıf malzeme ve işçilikle betonarme karkas sistemle, ayrık nizamlı olarak, inşa edilmiş olan binadır. Bina, Alışveriş Merkezi Planlıdır. Onaylı mimari projesine göre, ayrık nizamlı bina, 2 bodrum, zemin, 2 normal katlıdır. Bina girişi, Süzer Bulvarına bakan cephesinden, 10 basamakla ulaşılan binanın zemin kat kotundan verilmiştir. Bina içinde zeminler ve merdivenler, mermer kaplamalıdır. Binanın dış cephesi, kompozit dış cephe kaplamalıdır. Binada, 1 adet asansör ile 4 adet merdiven bulunmaktadır. Binanın merkezinde, Galeri boşluğu, asansör ile 2 adet yürüyen merdiven bulunmaktadır. Bina dış kapısı, camlı alüminyum profillidir. Bina girişi, merdivenler, kat sahanlık zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları, küpeştesi, alüminyum profillidir. Konu taşınmaz, 59 no’lu bağımsız bölüm dükkân, onaylı mimari projesinde ve yerinde yapılan tespite göre, binanın 2. Katında, Net:47 m² (Brüt;55 m²) alanda, tek hacimden ibarettir. Taşınmazın dış kapı no’su;59’dur. Taşınmazın bulunduğu kat, binada kafelerin bulunduğu yiyecek katıdır. Taşınmazın bulunduğu 2. Kat zeminleri, mermer döşemeli, duvarları, seramik kaplamalı, tavanları, asma tavanlıdır. Konu taşınmaz, bina içi koridora, yaklaşık olarak, 7,5 ve 5 metre cepheli, köşe konumludur. Taşınmazın, Bulvara cephesi bulunmamakta olup tam kat yüksekliği:4,20 metredir. Konu taşınmazın zeminleri, duvarlar ve tavanları, brüt betonlu haldedir. İç duvarları, tuğlalı, sıvasızdır. Dış kapısı ve pencere doğramaları eksik imalattır. Taşınmaz, kat, konum ve kullanım alanı olarak onaylı projesi ile uyumludur. Taşınmaz kaydında bulunan TEDAŞ lehine irtifak hakkı ile tescil edilecektir.
İmar Durumu : Başakşehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08.03.2019 tarihli yazısında; Başakşehir İlçesi, Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, 267 Ada, 3 Parsel sayılı yer, “07.02.2003 onay tarihli, 1/1000 ölçekli, Bahçeşehir Sıvat-Yeşiltepe Mevkii Dereköy Çiftliği Mevkii Reviz yon Uygulama İmar Planı” kapsamında, “A” Lejantlı Ticaret+Büro+Konaklama Hizmetleri için, E:0,50, Ko nut için E:1,50olmak üzere, plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir. Ayrıca, 267 Ada, 3 Parsel; 1/1000 Ölçekli, “13.05.2016 t. t.’li Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Raylı Sistem Hattına İlişkin Uygulama İmar Planı Değişikliği” kapsamında Raylı Toplu Taşıma Yer Altı güzergahından etkilenmektedir. Denilmektedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek, irtifak hakkı
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru G/71 nolu ihale odası Sefaköy K.Çekmece İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/869 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR