KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir ilçesi'ndeki atölye icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888667
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : İKİTELLİ OSB MAH. / İKİTELLİ
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/912 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1100000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey mahallesi halkalı cad. no:146 ceza adliyesi giriş kat satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/912 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, 623 Ada, 1 Parsel, İKİTELLİ-2 Mahalle/Köy, BUZAĞILIKDERE Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul İli Başakşehir İlçesi İkitelli-2 Mah. Buzağılıkdere Mevkii 623 Ada 1 Parsel 78.603,19 m2 yüz ölçümlü Dokuz Bloklu Kargir Atölye Ana Taşınmaz Niteliğinde 6. Blok Zem-Ara-18 No'lu 254/75549 Arsa Paylı Atölye Bağ.Bölüm niteliğindeki taşınmazın tam hissesidir. Bilirkişi Raporuna göre; Taşınmaz yapı betonarme karkas yapıdır, satışa konu bölüm atölye niteliğinde olup, 6. blokta Zemin Kat - Arakat-1. Kat olak üzere 8 No'lu Atölyedir. Mahalde Onur Metal adlı işyeri olarak işletilmekte olup, 100 m2 alanlıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Atölyenin taban alanlarının tamamı beon, merdivenle ara kata çıkılarak, ara katında taban alanlarının kısmen seramik kısmen beton olup, ara kattan 1. kata çıkılarak bu katında stok malzemeleri ve depo olarak kullanılmaktadır. Atölyenin duvarları plastik badanalı, elektrik - suyu mevcuttur.
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nın yazısı gereğince ; ihaleye iştirak etmek isteyen gerçek kişilerin "üretim yaptıklarına ilişkin resmi bir belgeyi ,yok ise dosyada mevcut taahhütnameyi doldurarak" satış tarih ve saatine kadar dosyaya sunması, tüzel kişilerin ise üretim yaptıklarına ilişkin Ana sözleşmelerini ya da Ticaret Sicili Memurluğu'ndan aldıkları faaliyet belgesini satış tarihi ve saatine kadar dosyaya sunması gerekmektedir.
Adresi : İkitelli-2 Mah. Ziya Gökalp Mah. İşdök San. Sit. No:8 Başakşehir /
Yüzölçümü : 78.603,19 m2
Arsa Payı : 254/75549
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : tevfikbey mahallesi halkalı cad. no:146 ceza adliyesi giriş kat satış odası

- -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/912 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR