BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 125 m² işyeri icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065996
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : KARESİ MAH. / KARESİ
Toplam m² : 125
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2773 esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adalet Sarayı 1. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2017/2773 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Karesi İlçesi, Karesi Mahallesinde, Ada: 8631, Parsel: 1 de, Arsa Miktarı: 127,24 m2, Ana taşınmaz niteliği: Bir bodrum bir zemin ve üç normal katlı altı adet dükkanı on dört adet bürosu ve bir adet dairesi bulunan kargir apartman ve İşhanı olarak kayıtlı taşınmazda kat mülkiyeti kurularak oluşan 3. Katta, 40/336 arsa paylı (21) nolu bağımsız bölüm olan mesken dir. Malikin Hissesi tamdır.Bitişik ticaret nizamda, Ön Bahçe Mesafesi: K= 0.00 m. Komşu mesafeler: 0.00m. dir. Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Karesi Mahallesinde, Deve Loncası mevkiinde Can Sokaktan girişli no: 8/A adresindeki binada 3. Katta halen Hamaratlar Diş Protez Laboratuvarı olarak hizmet vermekte olan işyeridir. Taşınmazın her türlü alt yapısı tam olup, şehir merkezindedir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme tarzda 4,5 katlı olup, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama olup merdivenleri mermer kaplıdır. Taşınmaz (21) nolu bağımsız bölüm bir çalışma salonu, idari bölüm, üretim bölümü, mutfak, wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazda iç tabanlar seramik kaplama, tavanlar genellikle taş yünü asma tavan, duvarları alçı düzleme saten boyalı, pencereleri plastik doğramadır. İç kapıları ahşaptan ve cila boyalıdır. Taşınmazın iç kısmından üst kata merdiven ile çıkılmakta olup, bu bölüm taşınmaz tapu kaydında (21) nolu bölüme ait değildir. Sonradan bina teras katında ilave olarak yapılmıştır. Binada malzeme ve işçilik kalitesi ortadır. Takribi alanı brüt: 125 m2 dir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR