EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Edremit'de mesken vasıflı işyeri icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064193
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : GAZİCELAL MAH. / EDREMİT
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ STAR 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/185 talimat
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/185 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Gazicelal Mahallesi, 564 Ada, 202 Parsel, Üçüncü Kat, 25 Bağımsız bölüm nolu, mesken niteliğindeki taşınmaz. Kıymet takdirine itiraz davası sonucuna esas 01/02/2019 havale tarihli bilirkişi raporunda ''Taşınmazın bulunduğu apartmanın bir cephesi Akçay Caddesine diğer cephesi ise Kazım Karabekir Caddesi 453. Sokağa bakmaktadır. Taşınmazın Akçay Caddesine bakan cephesinden her türlü toplu taşıma araçları geçmekte olup oldukça işlek bir caddedir. Kazım Karabekir Caddesi 453. Sokağa bakan cephesinde ise Adliye Sarayı, Kadastro Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü bulunmaktadır. Bu konumu itibari ile taşınmaz oldukça elverişli durumdadır. Edremit Cumhuriyet Meydanına 600 mt, Çanakkale/Edremit otoyoluna 250 mt mesafede olup yakın çevresinde market, cafe, restoran, okul gibi her türlü yapı bulunmaktadır. Mimari proje incelendiğinde taşınmazın bulunduğu apartman bodrum+ 6 kat olarak yapılmış olup toplam 57 adet bağımsız bölümdür. Bu bağımsız bölümlerden 7 tanesi zemin katta dükkan nitelikli olup, kalan 50 adet bağımsız bölüm daire olarak ruhsatlandırılmış, ancak hali hazırda işyeri olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz bulunduğu apartmanın dış cephesi mermer desenli seramik malzeme ile kaplanmıştır. Apartmanın hem ana cadde tarafından hen de sokak tarafından girişi bulunmaktadır. Apartman kalorifer ısıtmalı olup, çift asansör bulunmaktadır. Apartmanın ortak alanları ve sahanlıkları seramik kaplı olup, basamaklar traverten kaplıdır. Taşınmazın apartman içerisinde bulunduğu konuma göre caddeye bakan herhangi bir cephesi bulunmamaktadır. Aydınlık olarak bırakılan yerden de hava ve ışık almayacağı kanaatindeyim. Taşınmazın projesinde görülmüş olduğu kadarıyla girişte 50 m2' lik tek bir alan ile 4,5 m2' likbir mutfak ve 2 m2' lik bir banyo bulunmaktadır. Emsal daireye göre taban kaplamalarının seramik, ıslak hacimlerin tabanlarının yine seramik, kaplama ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda ve mutfakta gereken tefrişler ve dolapların duş klozet, vs. yapıldığı görülmüştür. Duvarlar sıva üzerine alçı, düzleme ve saten boyalıdır. Pencereler plastik çift camlı olarak yapılmıştır. İç kapılar ahşap, amerikan kapı olup, giriş kapısı çelik kapıdır.'' denilmektedir.
Adresi : Gazicelal Mah. Akçay Caddesi ÜzeriEdremit / BALIKESİR
Yüzölçümü : Net 64 m2, eklentileri dahil 75 m2
Arsa Payı : 64/4734
İmar Durumu : Var, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; bitişik nizam 6 kat, ticaret+konut alanında kalmakta olup, kuzeydeki 15 mt' lik imar yoluna çekmesiz güneydeki yoldan 5 mt yapı yaklaşma mesafelidir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden (23/10/2019), artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar (11/11/2019) esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden (17/11/2019), ikinci artırma gününden önceki gün sonuna (11/12/2019) kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Edremit İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit Şubesi nezdinde bulunan TR43 0001 5001 5800 7305 6652 33 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede ve elektronik ortamda yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR