BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de mesken vasıflı büro icradan satılıktır (çoklu satış)

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062258
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : MAHKEME MAH. / BURHANİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/112 Talimat
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye), Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/112 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Mahkeme Mahallesi, Yunak Cd Mevkii, 111 ada, 43 parsel, 560,96 m2 yüzölçümlü, 40/1680 arsa pay/paydalı, mesken nitelikli, 2. kat 15 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır. Kıymet Taktiri Raporuna Göre : Taşınmazın açık adresi; Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Mahkeme Mahallesi, Yunak Caddesi, Eski Sinema Sokak , Karademir İş Merkezi Kat 2, No:15 adresinde bulunmaktadır. 560 m2 yüzölçümlü 'arsa' vasıflı taşınmaz ,bu arsa içerisinde kat irtifakı yapılmış 40/1680 arsa pay/payda oranına sahip mesken niteliğinde taşınmazdır. Taşınmaz Burhaniye şehir merkezinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 4-5 ve çok katlı apartmanlar, iş yerleri, iş hanları, ofis, dükkan vb ticarethaneler ile, kamu kuruluşları ve diğer kurumlar bulunmaktadır.Taşınmaz şehir merkezinde sosyal yaşantının en yoğun olduğu yerdedir.Taşınmaza toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır. Taşınmazın altyapı ve üstyapı imkanları tamdır. Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde Karademir İş Merkezi bulunmaktadır. Bu iş merkezindeki bağımsız bölümler tapuya mesken olarak kayıtlı ancak mahallerinde ticari ofis büro olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz ana bina dış cephesi boyalı, giriş otomatla açılan elektronik kapı, bina içinde asansör bulunmakta, merdivenler mermer kaplı, korkuluklar alüminyum doğrama imalattır. Mesken halihazırda büro olarak kullanılmakta, 2 oda, 1 wc-banyo, 1 adet mutfak birimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 50 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz zeminleri banyo hariç laminant parke, banyolarda karo seramiktir. Taşınmaz duvarları banyolarda seramik diğer zeminlerde alçı sıva üzerine saten boyalıdır. Taşınmazın tavanlarında kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Taşınmaz mutfak haciminde mermerit dökme tezgah üzerinde ve altında mdf ahşap dolap bulunmaktadır. Taşınmazın banyosunda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmaz kapıları Amerikan panel kapı, giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz pencereleri pvc cam penceredir.Taşınmaz içi bakımlıdır .Isıtma sistemi çekili olup, petekleri takılıdır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama İmar planında : bitişik nizam, ön bahçe mesafesi :0,00 m , 4 kat yapılaşma koşullarıyla ticaret lejantında kalmaktadır. Bununla birlikte bitişiğindeki parselde bulunan tescilli yapı nedeni ile 111 ada 43 numaralı parselde yapılacak uygulamalarda Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden görüş alınması gerekmektedir.Ayrıca parsel içinde ruhsatlı yapı bulunmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapuda :Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Çoruk Mahallesi, Çiftlik Mevkii, 343 ada, 3 parsel, 500.157,30 m2 yüzölçümlü, arsa ve 1178 adet kargir dubleks evvasıflı taşınmaz üzerinde kurulu kat mülkiyetinde 2/3606 arsa paylı, mesken nitelikli, 62. blok zemin+1 , 1 bağımsız bölüm nolu dubleks olarak kayıtlıdır.Kıymet Taktiri Raporuna Göre: Taşınmaz Yatay kat irtifakı esas alınarak ,tek bir parsel üzerinde 1175 adet dubleks villadan oluşan Orjan sitesi içinde, zemin ve üst kattan ibaret 62. bloktaki 1 nolu bağımsız bölümdür. Orjan sitesi bölgenin en bilinen sitelerinden olup, denize sıfır, sosyal imkanları, eğlence tesisleri, havuzu ve plajı olan güvenlikli bir sitedir. Taşınmazın girişi Orjan 3. caddeden olup, sitenin merkezine yakın konumludur.Yaklaşık 80 m2 alanı vardır. Binanın alt katında salon, açık mutfak, giriş holü, wc ve balkon olup, üst katında 3 oda banyo wc ile balkon hacimleri mevcuttur. Balkon ve teraslar kapalı alan haline getirilerek odaya dahil edilmiştir. Binada kullanılan malzeme ve işçilik 1.sınıftır. Kat arası merdivenler ve duvarlar ahşap giydirme yapılmıştır. Islak zeminler seramik fayans, diğer zeminler laminat parke döşelidir. Doğramalar ;giriş kapısı çelik kapı ,iç kapılar Amerikan panel kapı, diğer doğramalar pcv doğrama, çitfcam ısıcamlıdır. Mutfak dolapları suntalem, mutfak tezgahı mermerdir. Binanın dış cephesi mantolama yapılmıştır. Isıtması sobalıdır. Halen elektrik ve suyu bağlı mesken amaçlı kullanılmaktadır. Yaz kış kullanılabilecek durumdadır. Adres sistemine göre Bahçelievler Mahallesi, Orjan sitesi, Orjan 3. cadde,dışkapı no :31 olup UAVT kodu 1618013583 olarak kayıtlıdır. Taşınmazın bulunduğu konum Burhaniye?nin turizm hayatının yoğun olduğu bölgede olup Akçay/a 3 km Ören'e 5 km, ve Burhaniye şehir merkezine 4 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım kolay olup, ulaşım toplu taşınma güzargahına yakın ve belediye alt yapı imkanlarından yararlanır vaziyettedir.
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli uygulama İmar planında : blok nizam 2 kat taks:0,15, kaks:0,30 yapılaşma koşullarıyla ‘konut alanı’ lejantında kalmaktadır
Kıymeti : 419.520,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/112 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR