BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Burhaniye'de iş yeri icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00990958
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : MAHKEME MAH. / BURHANİYE
: 60
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 06.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/118 talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Mahkeme mahallesi, Müsella mevkii, 418 ada 9 parselde 12/1028 arsa paylı, C blok, Zemin kat, iş yeri nitelikli 20 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Burhaniye ilçesi ilçe merkezine yakın konumludur. Çanakkale-İzmir Karayolu üzerinde İzmir istikametinde ilerlerken Burhaniye şehir merkezine girildiğinde taşınmaz bu anayol cepheli, anayol üzerinde bulunan 418 ada 9 parsel C blokta konumlu 20 bağımsız bölüm numaralı işyeridir.
Taşınmazın çevresinde 4-5 katlı zemin katları iş yeri diğer katları mesken şeklinde projelendirilen apartman daireleri bulunmaktadır. Taşınmaz Burhaniye ilçe merkezine yakın konumlu ticari vizyon kapasitesi yüksek bölgede, etrafında; Burhaniye Kanalı, Burhaniye Devlet Hastanesi, Burhaniye otogarı, 4-5 katlı apartman türü yapılaşmaların bulunduğu sosyal donatı alanları içerisindedir. Taşınmazın olduğu bölge yaz-kış oturumun olduğu yerleşik düzenin yoğunlukta bulunduğu Burhaniye ilçe merkezine yakın konumlu bir bölgedir. Taşınmaz Çanakkale-İzmir ana yolu üzerinde toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır. Taşınmazın altyapı ve üst yapı imkanları tamdır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Anayolu cepheli, Burhaniye Devlet Hastaneside 900 metre, Burhaniye Otogara 900 metre mesafededir.
Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde A-B-C Bloklar bulunmaktadır. Blokların her biri zemin katları dükkan-işyeri, diğer 4 katı konut kullanımlı toplam 5 katlı yapılardır. Satışa konu taşınmaz C Blok Zemin Kat 20 numaralı iş yeridir. Taşınmazın yerinde yapılan tespitler neticesinde 1 oda 1 tuvalet ve mutfak alanı bulunduğu bilirkişi tarafından belirtilmiştir. Taşınmaz kullanım alanı yaklaşık 60,00 m2 kullanım alanlı işyeridir. Taşınmazın iç mahalinde 1 adet bölünmüş alan oluşturulmuştur. Diğer bölümleri giriş holü, tuvalet ve mutfak mahalidir.
Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Taşınmaz içerisinde zemin mahalleri banyoda karo fayans diğer bölümlerde seramik kaplama, duvarlar alçı üzeri boyalı, bölünmüş oda bölümünde dekoratif duvar desenli ve tuvaletlerde seramik imalattır. Taşınmazın tavanlarında kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Taşınmaz mutfak mahalinde ahşap mdf dolap üzeri mermerit tezgah bulunmaktadır. Taşınmaz giriş kapısı pvc kapı ön ve yan cephelerinde pvc doğrama pencereler bulunmaktadır. Taşınmazın ısıtma sistemi yoktur. Klima kullanılmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Ali Kemal Deveciler Bulvarı No:76/A
Burhaniye/BALIKESİR
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde ayrık nizam, 5 kat, ön bahçe mesafesi mesafesi 5,00 m, yan bahçe mesafesi 3,00 m, TAKS: 0,40 yapılaşma koşulları ile konut alanı lejantında kalmaktadır. Ayrıca parselin yaklaşık 744 m2 yola ve yeşil alana terki bulunmaktadır. Parsel üzerinde ruhsatlı yapılar vardır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarıncae-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR