AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Ayvalık'da depo kullanımlı dükkan icradan satılıktır (hisseli satış)

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063852
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : ALİ ÇETİNKAYA MAH. / AYVALIK
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/329 talimat
Muhammen Bedeli
:
55,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Ayvalık İcra Müdürlüğü - Adliye Sarayı Arkası Ek Bina Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/329 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Ali Çetinkaya Mah., Armutçuk Mevkii, tapunun 2132 ada, 34 parselinde kayıtlı, 419,72 M² yüzölçüme sahip arsa üzerinde imal edilmiş bina inşaatının 28/426 arsa paylı, 1/2 hissesi borçlu adına kayıtlı, bodrum kat, 2 bağımsız bölüm no.lu DÜKKAN vasıflı taşınmazdır. Dükkan, içerisinde bulunduğu betonarme kargas binanın en alt katında olup, yaklaşık 28,00 M² kapalı alana haizdir. Halihazırda depo olarak kullanılmaktadır. Dükkanın, dış doğramaları pvc, kimi bölümlerinin üzerinde pvc panjur sistemi, kimi bölümlerinde ise, çesan demirden kaynaklı korkuluk bulunmaktadır. Dükkanın zemin bölümlerinde 33*33 ebadında seramik bulunmaktadır.
Adresi : Ali Çetinkaya Mah., Onursal Cad. Özer Iıı Apartmanı, No.33/2 Ayvalık / BALIKESİR
İmar Durumu : 16/03/1995 tarih ve 24 sayılı meclis kararı onaylı uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam TAKS:%40, HMAKS:9,50 m. 3 katlı lejanta sahiptir. Halihazırda yapılaşma tamamlanmıştır.
Kıymeti : 55.000,00 TL. (1/2 hissesinin değeri)
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/329 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur. (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR