SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Söke'de yağhane icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037554
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÇALIŞLI MAH. / SÖKE
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/892 TLMT
Muhammen Bedeli
:
538,049 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SÖKE İCRA DAİRESİ

2018/892 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 158 Ada, 87 Parsel, ÇALIŞLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Taşınmaz için Söke belediyesinden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır. İl İdare Kurulunun 31/03/1988 gün ve 5-662 sayılı kararı ile onaylanan Çalışlı Köyü Köy Yerleşik Alanı içerisinde kalmaktadır. Aydın Muğla Denizli Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planının 8.1.2.Kırsal Yerleşme Alanları başlıklı Uygulama Hükmünün 8.1.2.5.maddesinde imar planı olmayan köy yerleşme alanlarında konut , tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ile turizm tesislerinde yapılaşma koşulları : Maks.Bina yüksekliği 6.50 m(2 kat) , Maks.Emsal : 0,50 dir. denilmektedir. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinin 14/09/2017 tarih ve 362 sayılı kararında kırsal yerleşim özelliği devam eden yerlerde (köy yerleşik alanları) konutlar için Emsal:0,50 yi geçilmemesi kaydıyla maksimum inşaat taban alanı 300,00 m² olarak uygulama yapılabileceği belirtilmektedir denilmektedir.Taşınmaz ; Söke ilçesi , Çalışlı mahallesi , 158 ada , 87 parselde kayıtlıdır. Tapu kaydında 2.172,49 m² alana sahip YAĞHANE olarak kayıtlı bulunan parsel içinde çeşitli yapılar bulunmaktadır. Yapılara ait özellikler aşağıda açıklanmıştır.Yerinde yapılan incelemede parsel çevresinin bir kısım taş duvar bir kısım briket duvar ile çevrili olduğu , parsel içerisine yol cephesinden demir sürgülü kapı ile girişinin bulunduğu tespit edilmiştir.Yazıhane yapısı özellikleri :Parsele yol cephesinden giriş yapıldığında sağda bulunan yapıdır. Tek katlı , yığma duvarlı , çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplı olan yapıda giriş holü , iki oda , bir salon , mutfak , banyo tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Yapının giriş kapısı ve pencereleri demir doğrama olup pencerelerde demir panjur bulunmaktadır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde yazıhane olarak kullanılan yapının 87,00 m² olduğu tespit edilmiştir.Yağhane yapısı özellikleri :Parselin güney cephesi sınırında bulunan yapı ; tek katlı , yığma duvarlı , çatısı çelik çatı üzeri trapez sac ile kapalı olan ve yağhane olarak kullanılan yapıdır. Giriş kapısı ve pencereleri demir doğramadır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde yağhane olarak kullanılan yapının 300,00 m² olduğu tespit edilmiştir.Sundurma yapısı özellikleri :Yağhane yapısı önünde yapılmış olan , mal yükleme-boşaltma-istifleme yeri olarak kullanılan yapıdır. Demir doğrama kolon ve makaslı olup çatısı trapez sac kaplıdır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde sundurma olarak kullanılan yapının 300,00 m² olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Çalışlı Mah.Köyiçi Mevkii Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 2.172,49 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Taşınmaz için Söke belediyesinden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır. İl İdare Kurulunun 31/03/1988 gün ve 5-662 sayılı kararı ile onaylanan Çalışlı Köyü Köy Yerleşik Alanı içerisinde kalmaktadır. Aydın Muğla Denizli Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planının 8.1.2.Kırsal Yerleşme Alanları başlıklı Uygulama Hükmünün 8.1.2.5.maddesinde imar planı olmayan köy yerleşme alanlarında konut , tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ile turizm tesislerinde yapılaşma koşulları : Maks.Bina yüksekliği 6.50 m(2 kat) , Maks.Emsal : 0,50 dir. denilmektedir. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinin 14/09/2017 tarih ve 362 sayılı kararında kırsal yerleşim özelliği devam eden yerlerde (köy yerleşik alanları) konutlar için Emsal:0,50 yi geçilmemesi kaydıyla maksimum inşaat taban alanı 300,00 m² olarak uygulama yapılabileceği belirtilmektedir.

Kıymeti : 538.049,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/892 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

Not:Taşınmaz üzerinde ipotek olduğu ve ipoteğin altında satışa muvafakat edilmediğinden 1.ve 2.ihale 805.000,00 TL (ipotek + satış masrafı) üzerinden başlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR