SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Söke'de avlulu kargir depo icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00976481
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : YENİCAMİİ MAH. / SÖKE
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 08.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/493 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,035 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE İCRA DAİRESİ

2018/493 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tespite konu olan : Aydın ili , Söke ilçesi , Yenicami mahallesi , 673 ada , 33 parselde kayıtlı bulunan taşınmaza ait ;imar durumu,Tespite konu olan taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. taşınmaz ; Aydın ili , Söke ilçesi , Yenicami mahallesi , Yörük sokak ve tapunun 673 ada , 33 parselinde kayıtlı olup 120,02 m² alana sahiptir. Tapu kaydında AVLULU KAGİR DEPO olarak geçen taşınmazın içinde yapılan tek katlı , yığma duvarlı , çatılı depo yapısının eski ve bakımsız olduğu , yol cephesinden girişi olan bölümünün demir kapı ile kapatıldığı tespit edilmiştir. Mevki olarak ; Özel hastaneye yaklaşık 200 metre , Söke otobüs garajına yaklaşık 300 metre mesafede bulunmaktadır.

Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 673 Ada, 33 Parsel, YENİCAMİ Mahalle/Köy,

Yüzölçümü : 120,02 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik konut 3 kat inşaat nizamlıdır.Ancak bahse konu parselleri de kapsayan alanda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı yapılmıştır. Belediyemizce üst ölçekli plana uygun 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak olup , 03.03.2017 tarih ve 2017/3-48 sayılı meclis kararı ile Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak alan etaplara ayrılmıştır. 673 ada , 33 parseli kapsayan alanın Revizyon Uygulama İmar Planı çalışması 5.etap olarak belirlenmiş olup planlama çalışmaları devam etmektedir denilmektedir.

Kıymeti : 210.035,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/493 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR