KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Kuşadası'nda depolu dükkan icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940497
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4930 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 09:00
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 09:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/4930 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, Kemerönü mevkii, 2316 Ada, 1 Parsel, Zemin Kat, Bağ. Böl. No:9, Taşınmazın içinde bulunduğu 2316 ada 1 parsele Kuşadası' nı Selçuk' a bağlayan ana arter niteliğindeki Turgut Özal Bulvarı' nın Hasan Şekerci Meydanından itibaren 4.200 metresinde batı yönde hareketle 120 metre ve son olarak bu noktadan kuzey yönde 100 metre sonra ulaşılır. Dolayısıyla ulaşım kısmen kolaydır, Parselin batı yöndeki sözü edilen asfalt karayoluna kuşuçuşu mesafesi 140 metredir. parseldeki yerleşim ufak bir site yerleşimi şeklinde ve "Rose Garden Complex-2" adıyla tanımlanmıştır. Girişlerin kontrollü kapılardan sağlandığı yerleşim sahasında; eş/simetrik projeli, her bir bağımsız bölüm şeklinde, 8 adet dubleks mesken ve projede Cafe Bar adıyla tanımlı yapılar bulunmaktadır, Site etrafı taş duvar ile çevrilidir, Site ortak kullanımına açık ve kullanılır durumda yüzme havuzu bulunmaktadır, site içi ortak alanlar ve otopark alanlarında peyzaj tamamlanmıştır. parsel doğudan batı yönde iniş yönlü, ortalama %7 eğimlidir, site alınına ulaşım toprak yol ve site çevresi beton kaplama yol ile sağlanmaktadır, Yakın çevrede 150 m güneybatı yönde Ada Saray Hamam İşletmesi, 100 m güneybatı yönde Otto Pool Clup Turizm işletmesi, 150 m Kuzeybatı yönde Akaryakıt istasyonu ve ortalama 500 m mesafelerde farklı nitelikte Turizm Konaklama tesisleri bulunmaktadır. Denize en yakın ulaşım bölgesi 700 m kuşuçuşu mesafedeki kuştur plajıdır, yakın çevrede benzer imar sahip konutlar bulunduğu site yerleşim alanları ve çoğunlukla boş ve/veya zirai faaliyet gösterilen alanlar bulunmaktadır. Parselin şehir merkezine ortalama kuşuçuşu mesafesi 3.500 m dir. Taşınmaz parsel içinde, tüm meskenlerin ortak kullanımına açık yüzme havuzu ve donatılarının hemen bitişiğinde, onaylı projesine göre cafe bar adıyla tanımlı tek katlı betonarme yapıdır, yapının içten merdivenli bodrum katı bulunmaktadır, Bağımsız bölüme giriş kapısı çelik kapıdır. Projesi ile aynı metrajda inşa edilen yapının projeden farklı olarak pencere boyutları ve giriş kapısının yeri uygulanmış haldedir, ayrıca yapının açık teras şeklinde kullanılan çatısı mevcuttur, Taşınmazın içinde bulunduğu parsel ve yakın çevre, Resmi ve özel kurumların alt ve üstyapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır, Bağımsız bölüm onaylı projesine göre 25 m2 bodrum kat ve 25 m2 zemin kat olmak üzere toplam 50 m2 kapalı yasal kullanım alanına sahiptir. tapuda depolu dükkan vasıflı taşınmaz.

Adresi : Türkmen Mahallesi Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 3.598,00 m2

Arsa Payı : 414/3598

İmar Durumu : Ayrık nizam, 2 kat Taks:0.20, Kaks:0.40 konut alanı

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %18 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 09:00 - 09:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4930 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR