ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Muratpaşa'da 71 m² dükkan icradan satılıktır

ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047985
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIZILSARAY MAH. / ÇARŞI
: 71
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3659 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
9.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ ODASI ANTALYA 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
9. İCRA DAİRESİ
2019/3659 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 3296 Ada, 9 Parsel, KIZILSARAY Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm;
Söz konusu taşınmaz: Brüt 81 m² ve net 71 m² alanlı olup, Betonarme Karkas yapı sınıfındaki asansörsüz binanın Zemin Katındadır. Bulunduğu katta 4 Bağımsız Bölüm (Dükkan) vardır. Dükkan giriş kapısı demir profilve düz cam vitrinlidir. Onaylı, Ruhsatlı Mimari Projesinde: Asma Katlı Depolu Dükkan ,Asma Kat ve 1 WC Mahalleri vardır. Söz konusu Asma Katlı Depolu Dükkanın; tüm zemin hacimleri ve ıslak hacimleri (duvarları dahil) seramik kaplıdır. Duvarlar plastik badanalıdır. Asma Katına demir profil korkulukları ve basamakları olan merdiven vasıtası ile çıkılmaktadır. Depo kısmına ise demir profil korkulukları ve basamakları olan vasıtası ile inilmektedir. Kundura satış ve imalathanesi olarak işletilmektedir.
Adresi: Kızılsaray Mahallesi, 81. Sokak, No:37, 3 No.Lu Dükkan Muratpaşa / ANTALYA
Yüzölçümü : 198 m2
İmar Durumu : Antalya İli Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi 3296 Ada 9 Parsel taşınmaza İlişkin imar durumu, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; Batıdan Bitişik nizam, Saçak Seviyesi: 17.50m, 5 Kat, Subasman Kotu: 5.50m ve “Ticaret”alanında kalmaktadır.
Taşınmaza İnşaat Ruhsatı: 27.09.1996 tarih ve 11/04 sayılı yazı ile verilmiştir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 9.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ ODASI ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para Satış şartları :
iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3659 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR