ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 102 m2 dükkan icradan satılıktır

ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909257
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : BALBEY MAH. / ÇARŞI
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1483 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,045,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 16:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 12.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ SALONU (HUKUK BLOĞU C BLOK 1.KAT SATIŞ SALONU) MURATPAŞA ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
12. İCRA DAİRESİ

2018/1483 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 12312 Ada, 4 Parsel, BALBEY Mahalle/Köy, 1.BODRUM+ZEMİN KAT 4.NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM,ASMA KATLI DEPOLU DÜKKAN vasıflı taşınmaz; Muratpaşa ilçesi Balbey Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerindeki parseldir. Bazı merkezlere kuş uçumu mesafeleri;Mark Antalya AVM’ne 340m, Muratpaşa Tıp Merkezine 255m, Antalya Valiliği’ne 390m ve Cumhuriyet Meydanı’ na 460m mesafede olup;Şehrin merkezi, ana arterlerine, turistik bölgelerine ve ticari merkezlerin yakın konumdadır.Ulaşımı günün her saati toplu taşıma araçları ile kolay olan parsel;Sosyo/Ekonomik olarak Orta/Üst konumda bir yerdedir.Söz konusu taşınmazın Onaylı mimari Projesinde ruhsat belgesine göre; brüt 102.m²net: 95m² alanlı olup Betonarme Karkas yapı sınıfındaki binanın 1. Bodrum Kat + Zemin Katındadır. Bulunduğu katta 4 dükkan vardır. Dükkanın girişi projedeki gibi yerinde yapılmamıştır. Dükkana giriş, bulunduğu binanınarka cephesinden girilmektedir.Onaylı Mimari Projesine aykırı; Depo ve asma katına çıkan ve inenmerdivenin yerinde yapılmadığı görülmüştür.Dükkanın bir kısmının diğer bağımsız bölümle arasında koridor oluşturulduğu tespit edilmiştir.Hacimleri epoksi kaplı olup duvarlar ve tavanlar alçı üzeri plastik boya ile badanalıdır.İşyeri pencereleri siyah renk cam giydirmedir. Tavanlar köşeleri alçıpandır.Taşınmaz Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Balbey Mahallesi, İsmet Paşa Caddesi, Balbey İş Merkezi, 420 sokak No:3, 4 No.lu Dükkan, Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : 226,00 m2
Arsa Payı : 46/800
İmar Durumu : Antalya İli Muratpaşa İlçesi Balbey Mahallesi 12312 Ada 4 parsel sayılı taşınmaza ilişkin imar durumu, Antalya Büyükşehir Belediye Kent Estetiği Daire Başkanlığı Yeniden Balbey Mahallesinin İmar Planını Yapmaktadır.Parsele 10.06.2010 tarih ve 270 sayılı yazı ile inşaat ruhsatı verilmiştir.
Kıymeti : 1.045.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 16:00-16:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 16:00-16:05 arası
Satış Yeri :ANTALYA 12.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SATIŞ SALONU (HUKUK BLOĞU C BLOK 1.KAT SATIŞ SALONU) MURATPAŞA ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1483 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR