MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta dükkan icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999750
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KIZILAĞAÇ MAH. / MANAVGAT
: 97
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 20.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/925 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2017/925 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Manavgat İlçe, 170 Ada, 1 Parsel, KIZILAĞAÇ Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, 368,00 m² yüzölçümünde, Betonarme Dükkan vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel üzerinde 'SHOPPİNG CENTER BAZAAR' tabelası olan ve halk arasında 'KUBBELİ ÇARŞI' olarak bilinen bir adet çarşı bulunmakta olup, çarşı üzerinde çok sayıda dükkan bulunmaktadır.Çarşı üzerinde bulunan dükkanlar zemin kat ve asma kat seviyelerinden oluşmakta olup, dükkanların dışı sıva üstü boya, ön cepheleri genellikle kepenktir. Parsel üzerinde bulunan yapılar bakımlı bir görünüme sahiptir. 3 bağımsız bölüm numaralı dükkan, parselin tam ortasında (her iki cepheden de sayıldığı zaman 3. sırasında) bulunan dükkanıdır. Mimari projesine göre keşfe konu dükkan yaklaşık olarak 73,20 m² zemin kat, 37,20 m² de asma kat olmak üzere, toplamda 110,40 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 65,80+31,66= 97,46 m²'dir. Antalya ili, Manavgat İlçesi, Kızılağaç Mahallesi, 170 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan, Zemin Kat, 3 numaralı Asma Katlı Dükkan vasıflı bağımsız bölümün değeri 500.000,00TL.'dir.
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/925 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR