MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 80 m2 dükkan icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950005
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 22.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/442 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/442 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 706 Ada, 3 Parsel, SİDE(KEMER) Mahallesi, Zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm tapu kaydında asma katlı dükkan olarak görülmüte olup, Manavgat caddesi, (Antalya - Manavgat Karayolu-D400), No:8 adresinde olup, konum itibariyle Manavgat belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. İmar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Keşfe konu parsel üzerinde zemin kat ve asma kat seviyelerinden oluşan bir adet yapı bulunmaktadır. Yapının tamamı dükkan olarak tasarlanmış olup, 4 bağımsız bölüm numaralı dükkan, yapı üzerinde bulunan 1, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 bağımsız bölüm numaralı dükkanlar ile birleştirilerek, bir sütün halinde MARCA MARCA OUTLET CENTER" isimli mağaza olarak kullanılır durumdadır. Yapının dış cephesi kısmen sıva üstü boya, büyük oranda da kaplama malzemeleri ile kaplanmış durumdadır. dükkanın zemin kaplamaları seramik, duvarları alçı sıva üstü boya, cephe doğramaları ise alüminyumdur. dükkan keşif tarihi itibariyle oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir.dükkan yaklaşık olarak 80 m2 civarında inşaat alanına sahiptir.
Arsa Payı : Tam

Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR