MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 442 m² depolu dükkan icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01001141
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
: 442
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 24.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/977 Esas
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/977 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Sarılar mah. 304 ada 3 parseldeki zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm (depolu dükkan ) tam hisse olarak borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın tapu kaydında otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır (26/05/2015 gün ve 9013 yevmiyeli ) tescil işlemi bur şerh ile birlikte yapılacaktır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, Çağlayan Caddesi, No:36, Kat:Zemin, Dükkan No:1 dir. Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 304 ada 3 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesinde, Sarılar Mahallesi yerleşim alanının kuzeybatı cephesinde, Muhittin Ersoy Bulvarı?nın 1.000 m kadar kuzeyinde, eski Sarılar Belediye Binasının 900 m kadar kuzeybatısında, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinin 200 m kadar kuzeybatısında, Çağlayan Caddesi ile 1058 sokağın birleştiği köşe başında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesi?ne 3,7 km, Manavgat Devlet Hastanesine de 2,6 km mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin güneyi yol (Çağlayan Caddesi), doğusu yol (1058 sokak), kuzeyi komşu parsel, batısı ise kısmen komşu parsel, kısmen de orman ile çevrilidir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmakta olan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, kısmen plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının zemin katı dükkan amaçlı olarak, üst katları ise konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu dükkan,yapının zemin katında bulunan ve keşif tarihi itibari ile piyasada bulunan bilindik bi rmarket olarak işletilmekte olan dükkanıdır. Projesine göre, yapının bodrum katı depo olarak tasarlanmış olup, tapu kaydı ve projesine göre bu depo dükkana bağlanmıştır. Dolayısı ile yapının bodrum katında bulunan depo keşfe konu dükkana aittir. Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre dükkanın cephe doğramaları alüminyum, zemin kaplamaları seramik, duvarları ise sıva üstü boyadır. Dükkan keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Projesine göre keşfe konu dükkan 215,25m² inşaat alanına sahip olup, bodrum katında bulunan deposu da 227,83m² inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Sarılar 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/977 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR