MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 42 m2 dükkan icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019761
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. PAZARCI MAH. / MANAVGAT
: 42
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 04.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/923 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2017/923 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Pazarcı mah. Köyönü mevki , 1585 ada 1 parseldeki zemin kat 4 nolu bağımsız bölümdeki asma katlı dükkan tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Manavgat İlçesi, Aşağı Pazarcı Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi, No: 29 adresindeki binanın, zemin katının güneydoğu cephesinde (Alanya tarafında) bulunmaktadır. Manavgat İlçesi, Aşağı Pazarcı Mahallesinde, Doğu Garajı ve Sanayi Kavşağının 250 m kadar kuzeybatısında, İmam Hatip Kavşağının 650 m kadar güneydoğusunda, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde ve bu caddeye güneybatı yönden cepheli durumda olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 1.000 m, Manavgat Devlet Hastanesine 2.000 m, Manavgat Irmağına da 500 m mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin bütün cepheleri yollarla çevrili durumdadır.Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel konumu itibari ile sanayi, çarşı merkezi ne yakın olup cephesi bulunan Zübeyde hanım caddesi Manavgat ilçe merkezinin Alanya yönünden giriş olan ve insan ve trafik yoğunluğu ve dolayısı ile ticari yoğunluğu olan bir cadde olup dükkan talep oranının yüksek olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bu yapı zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat ve 4. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Yapının asma katı ile birlikte kullanılan zemin katı dükkan olarak, üst katları ise konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu dükkan,yapının asma katı ile birlikte kullanılan zemin katının güneydoğu cephesinde (Alanya tarafında) bulunan ve keşif tarihi itibari ile 'sigorta ofisi olarak kullanılır durumda olan dükkanıdır.Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre dükkanın cephe doğramaları plastik, zemin kaplamaları seramik, duvarları ise alçı sıva üstü boyadır.Dükkan keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Keşfe konu dükkan yaklaşık olarak 42 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : parsel ‘’Ticaret+Konut Alanları’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları Hmax= 5 kat (9,00x15,00) olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/923 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR