KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Antalya/Korkuteli'nde 29 m2 depo mahkemeden satılıktır

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069187
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KİREMİTLİ MAH. / KORKUTELİ
: 29
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 Satış
Muhammen Bedeli
:
22,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:40
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 396 Ada, 11 Parsel, KİREMİTLİ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Değerlemesi yapılan taşınmaz Kiremitli Mahallesi, 830 Sokak No 5 / 2 Korkuteli / Antalya adresinde kayıtlı 492,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizam binada yer almaktadır. Söz konusu bina, Bodrum kat + zemin kat ve 2 normal kat + çatı katı olmak üzere toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı dış kapısı ferforje demir doğramadan yapılmıştır. Bina çevresi bahçe duvarı ile çevrilidir. 2 nolu bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan sağlandığı binada bodrum katta apartman girişine göre sol ön tarafta yer almış olup güney ve batı cephelidir. Taşınmaz Korkuteli Tapu sicil Müdürlüğündeki 30.12.1999 tarih ve 99/225 sayılı ruhsatlı projesinde 1 depo hacminden oluşmakta olup alanı projesinde brüt 29 m2 dir. Söz konusu taşınmaz onaylı mimari projesine göre 1 depo hacimlerinden oluşmakta olup, projesine göre yaklaşık brüt 29 m² kapalı kullanım alanına sahip olup, yerinde projesine aykırı olarak 13 m2 büyütülerek banyo ve mutfak hacmi oluşturulduğu toplam alanın 42 m2 kullanım alanı vardır. Taşınmazın yerinde yapılan incelemede anahtar temin edilemediği için içeriye girilememiş dışarıdan yapılan gözlemlere göre değerlendirme yapılmıştır. Değerleme konusu taşınmazın penceresi bulunmaktadır. Pencereler ahşap doğramadır. Taşınmaz hali hazırda boştur.
Yüzölçümü : 29 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 22.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanının tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.03/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR