FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Finike'de 922 m2 alanda akaryakıt istasyonu icradan satılıktır

FİNİKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023693
Şehir : Antalya / Finike
Semt-Mahalle : HASYURT MAH. / FİNİKE
Açık Alan m² : 922
Yayınlandığı Gazeteler

FİNİKE AKDENİZ 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/831 ESAS
Muhammen Bedeli
:
698,054 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FİNİKE
İCRA DAİRESİ

2018/831 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre ; Antalya ili, Finike ilçesi Hasyurt mah. Burunucu mevkii 228 ada 28 parsel 922,39 m2 yüzölçümlü Akaryakıt Satış İstasyonu vasfındadır.istasyon hâlihazırda işler halde değildir. Parselin tamamında akaryakıt istasyonu bulunmakta olup , işletme binası akaryakıt pompaları ve LPG pompası alanı üst kısımlarında kanopi kısımları ve saha betonu bulunmaktadır. Pompaların olduğu kısım ve yığma-betonarme yapılmış işletme büro kısmı ve açık garaj tarzında yapıdan ibarettir, halihazırda işler durumda olan Akaryakıt istasyonu Hasyurt beldesi belde merkezinde bulunmaktadır.İşletme binası taban alanı 9.20x5=46 m² dir. Bina 2 kattan ibarettir ve çatısı teras şeklindedir. Bu kısmın önünde pompaların bulunduğu kısmın üzeri çelik konstiriksiyon ile kapatılmıştır bu kısmın yaklaşık boyutları 9,5x11 m dir, batı kısmında LPG dolum yeri vardır pompanın olduğu yerin üzeri benzer şekilde kapatılmış ve boyutları yaklaşık 6x5m=30 m2 dir. Kuzey-batı kısmında Açık garaj kısmı vardır . Bu kısım saçtan yapılmış ve önü açık diğer tarafları basit saç olan 32 m2 lik yamuk plan görünüşünde yapıdır.Halihazırda işler durumda olan işletmenin, Belediyede petrol istasyonu açma ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmaz oldukça merkezi ve 3 yol ağzı yerde yer almakla beraber , imar a göre yola terki vardır. Yola terk edilecek kısım parselin yaklaşık yarısına yakın kısmına tekabül etmektedir.
Yüzölçümü : 922,39 m2 Kıymeti : 698.054,75 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında bulunan şerhler
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FİNİKE ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde veya re'sen (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
3- Maliye bakanlığının KDV genel tebliği uyarınca KDV bedeli ihale bedeli ile birlikte veya bir sonraki gün mesai sonuna kadar beyan edilerek ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur, aksi takdirde ihale kararı kaldırılacaktır.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İ.İ.K. 127. maddesi gereğince İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir. 8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/831 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR