ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 36 m2 dükkan icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00954454
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ALANYA
: 36
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7603 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/7603 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 980 Ada, 64 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMDE KAYITLI DÜKKAN Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI : Antalya ili, Alanya ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 980 ada 64 parselde kayıtlı 553,00 m2 alanlı, ARSA vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan 4/80 arsa paylı, DÜKKAN niteliğindeki, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölüm, borçluadına TAM hisse oranında kayıtlıdır. Gayrimenkulün çap, iskan, ruhsat, onaylI proje vb. bilgileri :Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünde yer alan imar paftası üzerinde konu mülkün bulunduğu parselin konumu teyit edilmiştir.Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden şifaen alınan imar durumuna göre konu mülkün bulunduğu Alanya Cumhuriyet Mahallesi 980 ada 64parsel; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "KONUT" alanında, ayrık nizam, TAKS: 0.35, KAKS(Emsal):1.40 emsal ile 4 kata kadar yapılaşma koşullarına sahip olduğu öğrenilmiştir. BULUNDUĞU YER: Adresi: Kıymet takdirine konu taşınmaz; Antalya İli, Alanya İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Özler Sokak, Özlem Apartmanı, No: 7/B adresinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım Özler Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Yakın çevresinde benzer özellikli yapılar ile konut, işyeri ve ticarethane olarak kullanılan imarlı arsalar yer almaktadır. Bölge orta gelir gruplarının ikamet ettiği bir bölgedir. Ulaşım özel ve kamusal araçlar ile sağlanabilmektedir. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz konum olarak, D400 Antalya ? Mersin Karayoluna 100 mt, Akdeniz sahiline 350 mt, Gazipaşa Havalimanına yaklaşık 45 km mesafededir. HÂLİ HAZIR DURUMU: Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu parsel; Alanya ilçesi, Cumhuriyet mahallesi yerleşim alanında, meskûn mahal içerisinde, merkezi konumlu, sokağa cepheli, Oba Caddesine, Alanya Sanayi Sitesine çok yakın konumlu bir parsel olup, parselin bulunduğu bölgede eski ve yeni yapılaşmaların olduğu gözlenmiştir. Taşınmaz konumu itibari ile elektrik, su, yol, ulaşım, ptt, alt yapı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanan, konut, işyeri ve turizm fonksiyonu ile gelişmiş olan bir bölgededir.Kıymet Takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu Özlem Apt. isimli bina;zemin + 3 normal katlı, düz teras çatılı, zemin katında dükkanlar, diğer katlarında meskenler mevcut olan, asansörsüz, iç ve dış cephesi sıvalı boyalı, yaklaşık 20 ? 25 yıl yıpranmalı, betonarme karkas bir binadır. Kıymet takdirine konu 2 nolu bağımsız bölüm; binanın zemin katında bulunan, doğu cepheli, ara konumlu, yola hakim, yola bakan ön cephesi mavi demir çerçeveli cam imalatlı, zeminleri mozaik kaplı,iç duvarları sıvalı boyalı, hali hazırda oto döşemeci olarak kullanılan, 36,70 m2 alanlı bir dükkandır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Özler Sokak Özlem Apt.No: 7 /B Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 553,00 m2
Arsa Payı : 4/80
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7603 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR