ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Alanya'da 20 m2 dükkan icradan satılıktır (Çoklu satış)

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00924361
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : TOSMUR MAH. / ALANYA
: 20
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 05.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/632 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA 2. İCRA DAİRESİ
2017/632 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Antalya ili, Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesi, Merdivenlitaş mevkii 111 ada 5 parselde kayıtlı 1.010,21 m² alanlı, tarla vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan, 30/1440 arsa paylı, dükkan niteliğinde bodrum Kat 4 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.
Bulunduğu Yer:Taşınmaz Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesinde, Dim çayı caddesine doğu tarafından cepheli, Antalya-Mersin karayoluna yaklaşık 50 mt mesafede, denize 70 mt mesafede, Alanya şehir merkezine ise yaklaşık 4 km mesafedeki BLİCK APT'nın bodrum katında bulunmaktadır.
Arsa Payı:30/1440
İmar Durumu: Tosmur Mahallesi 111 ada 5 nolu parsel 1/1000 ölçekli mevcut uygulama imar planı içerisinde, ayrık nizam ve ticaret alanında TAKS : 0,18 KAKS 0,902 emsal ile 5 kat inşaata müsaadelidir.
Hali Hazır Durumu: Taşınmazın bulunduğu parsel, Tosmur mahallesinde, üzerinde Blick Apartmanı isimli bina bulunan bir parseldir. Bu parsel elektrik, su, ulaşım, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri vb. hizmetlerden yararlanmakta olup parselin bulunduğu çevrede hava kirliliği bulunmamaktadır. Parsel üzerinde bulunan BLICK APT isimli bina, bodrum+ zemin +4 katlı, betonarme karkas yapıda,düz teras çatılı, yaklaşık 20-25 yıllık yıpranmalı, bodrum katında dükkanlar işyerleri, diğer katlarında ise meskenler bulunan dışı sıvalı ve boyalı, merdivenleri mermerkaplı, merdiven korkuluklar demir ferforje doğramalı bir binadır.Satışa konu 4 nolu bağımsız bölüm; her ne kadar tapu kayıtlarında bodrum katta gözükse de fiiliyatta, bu bodrum katın yol kotunda ( 0 kotu), yani zemin katında bulunan Dim çayı caddesine cepheli olan, turizm faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bir mevkide, hali hazırda 5 nolu dükkan ile birlikte kullanılan, cephesi cam doğrama ile kaplı, doğu cepheli caddeye bakan, zeminleri seramik kaplamalı, yaklaşık 20 m² alanlı bir dükkandır.
Değeri: Bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında taşınmaz arsa payı ile birlikte toplam; 100.000,00 TL değer taşır.
KDV Oranı : 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun[4] 17/4-l bendinde yer alan düzenlemeye göre; varlık yönetim şirketlerinin bankalar, özel finans kurumları ve diğer mali kurumlardan devraldığı alacakların tahsili amacıyla bu alacakların teminatını oluşturan mal ve hakların (müzayede mahallinde satışı dahil) teslimi ile aynı Kanuna göre finansal yeniden yapılandırma çerçeve anlaşmaları hükümleri kapsamında yeniden yapılandırılan borçların ödenmemesi nedeniyle bu borçların teminatını oluşturan mal ve hakların (müzayede mahallinde satışı dahil) teslimi katma değer vergisinden istisna edilmiştir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Antalya ili, Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesi, 111 ada 5 parselde kayıtlı 1.010,21 m² alanlı, tarla vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan, 60/1440 arsa paylı, dükkan niteliğinde bodrum Kat 5 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz.
Bulunduğu yer:Taşınmaz Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesinde, Dim çayı caddesine doğu tarafından cepheli, Antalya-Mersin karayoluna yaklaşık 50 mt mesafede,denize 70 mt mesafede, Alanya Şehir merkezine ise yaklaşık 4 km mesafedeki BLİCK APT'nın bodrum katında bulunmaktadır.
Arsa Payı:60/1440
İmar Durumu: Tosmur Mahallesi 111 ada 5 nolu parsel 1 /1000 ölçekli mevcut uygulama imar planı içerisinde, ayrık nizam ve ticaret alanında TAKS : 0,18 KAKS 0,902 emsal ile 5 kat inşaata müsaadelidir.
Hali Hazır Durumu:Taşınmazın bulunduğu parsel, Tosmur mahallesinde, üzerinde Blick Apartmanı isimli bina bulunan bir parseldir. Bu parsel elektrik, su, ulaşım, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri vb. hizmetlerden yararlanmakta olup parselin bulunduğu çevrede hava kirliliği bulunmamaktadır. Parsel üzerinde bulunan BLICK APT isimli bina, bodrum+zemin+4 katlı, betonarme karkas yapıda,düz teras çatılı, yaklaşık 20-25 yıllık yıpranmalı, bodrum katında dükkanlar işyerleri, diğer katlarında ise meskenler bulunan dışı sıvalı ve boyalı, merdivenleri mermer kaplı, merdiven korkuluklar demir ferforje doğramalı bir binadır. 5 nolu bağımsız bölüm; her ne kadar tapu kayıtlarında bodrum katta gözükse de fiiliyatta, bu bodrum katın yol kotunda (0 kotu), yani zemin katında bulunan Dim çayı caddesine cepheli olan, turizm faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bir mevkide, hali hazırda 5 nolu dükkan ile birlikte kullanılan, cephesi cam doğrama ile kaplı, doğu ve kuzey cepheli, caddeye bakan, zeminleri seramik kaplamalı, yaklaşık 40m² alanlı bir dükkandır.
Değeri: Taşınmazın bulunduğu yer, konumu vb. değerine etki eden diğer hususlar nazara alındığında, söz Antalya ili, Alanya ilçesi, Tosmur Mahallesi, 111 ada 5 parselde kayıtlı 1.010,21 m² alanlı, tarla vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan, 60/1440 arsa paylı, dükkan niteliğinde Bodrum Kat 5 nolu bağımsız bölüm, arsa payı ile birlikte toplam;140.000,00 TL değer taşır.
KDV Oranı: 3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun[4] 17/4-l bendinde yer alan düzenlemeye göre; varlık yönetim şirketlerinin bankalar, özel finans kurumları ve diğer mali kurumlardan devraldığı alacakların tahsili amacıyla bu alacakların teminatını oluşturan mal ve hakların (müzayede mahallinde satışı dahil) teslimi ile aynı Kanuna göre finansal yeniden yapılandırma çerçeve anlaşmaları hükümleri kapsamında yeniden yapılandırılan borçların ödenmemesi nedeniyle bu borçların teminatını oluşturan mal ve hakların (müzayede mahallinde satışı dahil) teslimi katma değer vergisinden istisna edilmiştir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/632 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR