HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Ürgenpaşa Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978653
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ÜRGEN PAŞA MAH. / KANATLI
: 37
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY SÖZ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29751 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/29751 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Ürgenpaşa Mah. 25 cilt 2471 sayfa 1942 ada 4 parselde kayıtlı 446,04 m2 yüzölçümlü zemin kat 3 nolu bağımsız bölümdeki 2/47 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli dükkan nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina III/B yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum, zemin kat, 4 normal kat ve çatı kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Bila onay tarihli kat irtifakı projesine göre binanın bodrum katta 3 depo, sığınak, öüşterek odunluk, zemin katta bina girişi 3 dükkan ve 1 daire, normal katlarda her katta 2'şer daire (4.Kattaki daireler çatı ile bağlantılı dubleks dairelerdir.) olmak üzere toplamda 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. 3 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu zemin kat 3 bağımsız bölüm nolu dükkan nitelikli taşınmaz zemin kattan sağlanan bina girişine göre sol cephede, Yüzbaşı Asım Caddesinden bakıldığında sağdan ilk dükkandır. Taşınmazın net alanı 37 m2, brüt alanı 40 m2 sahip olup mutfak, servis alanı ve wc alanından oluşmaktadır. Taşınmazın giriş cephesi 4,10 m'dir. Taşınmazın giriş cephesi cam ağırlıklı alüminyum doğramalı, zeminler seramik duvarlar ise plastik boyalıdır. Taşınmaz hali hazırda ev yemekleri lokantası olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Ürgenpaşa Mah. Yüzbaşı Asım Cad. No:69 Zemin Kat 3 B.B Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 04/01/2019 tarih 60 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR