HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya Odabaşı'nda işyeri icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013421
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
: 378
Bölüm / Oda Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18975 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,463,600 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/18975 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Kavaslı Mah. 35 cilt 3437 sayfa 1783 ada 4 parseldeki 1243,52m2 yüzölçümlü bodrum+zemin kat 1 nolu bağımsız bölümdeki 188/1244 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli iş yeri nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmazın çevresi genelde sitelerden ve dükkanlardan oluşmakta olup konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonu da bulunmaktadır. Bölge yapılaşma karakteristiğini 4-6 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Orta ve üst gelir grubunun talep gösterdiği bölgede daha çok siteler küçük orta büyük gibi ticari işletmeler bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin(yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon)altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır. Ana taşınmaz 1783 ada 4 parsel (Eskisi 5283 parsel) sayılı, 1.243,52m² arsa üzerine, betonarme karkas yapı tarzında, 4/A yapı sınıfında, ayrık nizam, bodrum+zemin+7 normal kat+çatı katlı olarak inşa edilmiştir. Bodrum katta sığınak+otopark, ortak alanlar, işyerine ait eklenti, kazan dairesi ve Zemin katta 1 dükkan ve kapıcı dairesi, 1.2.3.4.5.6. normal katta 4'er mesken, 7.normal katta 6 dubleks mesken olmak üzere toplam 31 b.b. bulunmaktadır. Bina girişi projesinde ve fiilen zemn kattan, batı cephenden yapılmaktadrı. Banın dış yüzeyi, mantolama üzeri akrilik dış cephe boyalıdır. Gİriş kapısı alüminyum kapıdır. Giriş duvarları, merdiven kovası ve asansör kovası duvarları saten boyalıdır aynı zamanda giriş holü duvarları mermerdir. Binada asansör bulunmaktadır. Ana gayrimenkulde açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde yaptığımız incelemede, taşınmazın Meri İmar Durumu'nun 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'na göre, ayrık nizam, 8 kat, 0,40 yapılanma şartlarında konut alanında kalmakta olduğu ve yol, sit, yeşil alan vb. faktörlerden etkilenmediği bilgisi alınmıştır. 1 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri:Değerleme konusu 1 bağımsız bölüm nolu işyeri nitelikli taşınmaz, bodrum katta 412m², zemin katta 378m² alandan oluşmakta olup konu taşınmaz spor salonu bölümlerinden (havuz, hamam, spa, plates, fitness, bekleme salonu, cafe bay-bayan wc, soyunma doası, resepsiyon, dinlenme odası, depo) alanlarından oluşmaktadır. Ayrıca 9m² üstü açık teras alanı vardır. Taşınmaz mevcutta faaliyette değildir. Taşınmazın zemini seramik, duvarları plastik boyalı olup kapılar camekanlı, alüminyum doğramadır. Sauna, hamam ve havuzda özel işçiliklidir. Taşınmazın içerisine keşif esnasında girilememiş olup görüntüler daha önce iç kısıma girildiği zamandan çekilen görüntülerden alınmıştır.
Adresi : Odabaşı/Kavaslı Mah. 20/4. Sk. Star Apt. No:7 D:1Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 03/08/2018 tarih 1521 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 1.463.600,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18975 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR