ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 70 m2 dükkan icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961437
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : YUVAKÖY MAH. / MACUNKÖY
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6289 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2017/6289 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 42734 Ada, 1 Parsel, YUVA Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili Yenimahalle ilç. Uzay Çağı cad. 74/14 Ostim Ankara adresinde yer alan tapuda ; Ankara ili Yenimahalle ilç. Yuva mah. 42734 ada 1 parselde kayıtlı zemin kat 14 nolu bağımsız bölüm dükkan niteliğinde kayıtlıdır. Dükkanda kiracı bulunmaktadır. Betonarme karkas taşıyıcılı bina ve blok nizam yapı tarzında iş merkezi olarak inşa edilmiştir. Zemin kat+4 normal kattan oluşmaktadır. Tüm cepheleri akrilik esaslı kalın dış cephe boyası ile boyalıdır. İş yerinin özellikleri; iş merkezinin zemin katında ve köşe işyeri konumundadır. Ön cephesi demir doğrama cemakandır. Demir file kepenklidir. Kat yüksekliği :4 metredir. Alçıpan duvarlarla ayrılmış çay ocağı bölmesi vardır. Tüm zeminler kauçuk esaslı yumuşak zemin malzemesiyle kaplanmıştır. Yanındaki işyeri ile arasındaki duvar kaldırılarak iki işyeri tek bir işyeri olarak kullanımdadır. Duvarlar sıvalıve boyalıdır. Kombi ile ısıtılmaktadır. Kullanım alanı net 70,00 m2 dir. Taşınmazın ayrıntılı içeriği dosyada mevcuttur.
Taşınmaz Ostim Organize Sanayi Bölgesinde yer almakta olup, Taşınmazda OSB kuruluş protokolünün 5.maddesinde yer alan (metal eşya, makina, kauçuk, plastik, kağıt, kağıt ürünleri, basım, gıda sanayi, mobilya) sektör gruplarında faaliyet gösterilebilmektedir.
Adresi : Uzayçağı Cad. No:74/14 OstimYenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 2.000 m2
Arsa Payı : 85/2000
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (Tescil tarihi itibarı ile yürürlükte olan KDV oranında istisna uygulama bulunması halinde yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6289 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR