ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 134 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047263
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : RAGIP TÜZÜN MAH. / YENİMAHALLE
: 134
Bölüm / Oda Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11442 Esas
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 12:20
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 12:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/11442 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 8108 Ada, 50 Parsel, RAGIPTÜZÜN Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm. Bilirkişi raporuna göre: Dükkanın giriş kapısı yukarıdan inmeli motorlu kapıdır. İşyeri, zemin-giriş, alt kat depo ve asma kat kısımlarından oluşmaktadır. Giriş+antre zemini ve duvarların bir kısmı seramik ile kaplı, seramik üzeri duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı sıvalı+boyalıdır. Girişin arka kısmında 2 adet wc ve depo mahalli mevcuttur. wc lerin zemin ve duvarı seramik kaplı, tavanları sıvalı+boyalıdır. wc nin birinde helataşı+lavabo, diğerinde klozet mevcuttur. wclerin kapısı PVC doğramadır. Deponun zemini mozayik, duvarları ve tavanı sıvalı+boyalıdır. Kapısı ahşap doğramadır. Asma kata zeminden merdivenle çıkılmakta olup, mutfak ve soyunma mahallerinden oluşmaktadır. Mutfak zemini seramik duvarları ve tavanı sıvalı+boyalıdır. Pencere doğramaları ahşaptır. Suntalam alt-üst dolaplar ve mermerit tezgahı mevcuttur. Ahşaptan oluşturulmuş giyinme-soyunma bölümünün zemini mozayik, duvarların bir kısmı ahşap kaplı, bir kısmı ise sıvalı+boyalıdır. Depoyu diğer binalardan ve dışarıdan ayıran dış duvarların bir kısmı yıkılarak diğer bölümlerle birleştirilerek kullanılmaktadır. Isınma sistemi, doğalgaz, kombi sistem kaloriferlidir, radyatörler takılıdır. Dükkan halihazırda kiracı tarafından lastik satış-tamir yeri olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Ragıp Tüzün Mahallesi, İvedik Caddesi No:242/A Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 134 m²
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 12:20 - 12:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11442 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR