ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da depolu dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072869
Şehir : Ankara / Sincan
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 26.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5131 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/5131 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 3081 Ada, 1 Parsel, SİNCAN Mahalle/Köy, zemin kat 33 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm tapuda dükkan - depolu vasfında kayıtlı olup Satışı yapılacak dükkanın hissesi tamdır. adresi çağrışım caddesi ayakkabıcılar sitesi no: 2-33 Sincan /ANKARA dır. binada toplam 159 adet iş yeri vardır. taşınmaz Ayaş caddesine 100 metre mesafede olup et balık kurumuna da yakın mesafededir. site genelinde 70 adet depolu dükkan 4 adet büfe ve 1 adet kafeterya nitelikli bağımsız bölüm yer almaktadır.bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşaa edilmşitir. bina yaşı yaklaşık olarak 21-22 yıllık olup elektrik su telefon kanalizısyon doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerinden yararlanmaktadır. satışı yapılacak 33 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz 2 bölmesiz hacim vc ve depo hacimlerinden oluşmaktadır. zemin mataik beton duvarlar boyalıdır. işyeri kiracı tarafından kullanılmaktadır. depo mahali basık ve kullanılamaz durumdadır.
Yüzölçümü : 21.107 m²
Arsa Payı : 132/21107
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereğince yıl sonuna kadar ev ve dükkanlarda %18 olan KDV oranı 2019 yılı sonuna kadar %8 olarak uygulanacağından 8 olarak uygulanmıştır.
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR