ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 54 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01056135
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PLEVNE MAH. / PLEVNE
: 54
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 25.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1875 TLMT
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1875 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 306 Ada, 5 Parsel, PLEVNE Mahalle/Köy, zemin kat 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Plevne Mahallesi, Yazı Caddesi, Görkem Apartmanı, No: 46/10(A) Sincan / ANKARA dır. Taşınmazın yer aldığı bina Görkem Apartmanı olarak adlandırılmış olup güneyde Gülhan Sokak, kuzeyde Yazı Caddesi, diğer cephelerde komşu parseller tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Bina; Ankara Caddesi, Atatürk Caddesi ve Pazar Caddesi gibi bölgenin ana arterlerinin kesiştiği ışıklı kavşağa 450 m. mesafeli durumdadır. Ankara Batı İcra Müdürlüğü 2019/1875 Talimat 2 Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Lale Durağı, Lale Merkez Cami ve kapalı pazara yakın konumdadır. Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada, zemin katta; 2 dükkan ve 1 mesken, normal katlarda 2'şer adet daire olmak üzere toplam 11 adet dükkan ve mesken vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri serpme boyalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina; dosya içinde mevcut 19.08.1987 tarih ve 79-44 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi'ne göre yaklaşık 32-34 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dükkân giriş kapısı ve vitrini pvc doğramadır. Fiili durumda; zemin katta; dükkan bölümü, mutfak ve WC mahallerinden, bodrum katta ise depo hacminden ibarettir. Dükkân ön bahçenin parapet duvar üzeri ahşap doğrama ile kapatılarak kullanım alanının genişletildiği tespit edilmiştir. Giriş bölümünde zeminler pvc yer döşemesi olup duvarları boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik olup duvarları tezgâh üzerinde seramik döşelidir. Mermer tezgâh, alt üst çerçeve kasa laminat mutfak dolabı mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur.Bodrum kat zemini seramik döşeli olup duvarları boyalıdır. Tavanı basıktır.İç kapıları pvc doğramadır. Kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Fiili durumda boştur.3.C- Kullanım alanı;
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı; 54 m² olarak ölçülmüştür. 50 m² alanlı eklenti deposu ve ayrıca; toplam 29 m² alanlı ön bahçe kapatması mevcuttur.
Adresi : Plevne Mahallesi, Yazı Caddesi, Görkem Apartmanı, No: 46/10(A)
Sincan / ANKARA dır.
Yüzölçümü : 462,00 m2
Arsa Payı : 26/462
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:40 - 09:43 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:40 - 09:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1875 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR