ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 45 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062063
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/9734 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2015/9734 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Sincan İlçe, 147 Ada, 1 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 4 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM No.lu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya/borçlulara isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Açık adresi : Yenikent - Menderes Mah. Alparslan Cad. 10 numaralı İskender Apt. no 4 Sincan/ Ankara dır. Kıymet takdirine konu gayrimenkulün bulunduğu ana binanın özellikleri : Ana bina betonarme karkas yapı tarzında ve ayrık nizamlı olup 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkildir. Zemin katında 2 dükkan ve normal katlarında 1 daire vardır. Bina cepheleri serpme sıva üzeri akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini ve iç sahanlığı mozaik kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplı merdiven yan duvarları alçı sıva+ plastik boyadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetleri mevcuttur. ilgili taşınmaz çarşı, pazar, alışveriş merkezi, okul, hastaneye yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla meskenlerin bolca olduğu bir alanda yer almaktadır.
Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri; Dükkana binanın ana girişinden ayrı olarak direkt cadde üzerinden girilmektedir. Dükkan caddeye cephelidir. Ön cepheye göre sağ kolda kalan dükkandır. 4 nolu dükkan keşif anında bitişinde yer alan 5 nolu dükkan ile birleştirilerek tek dükkana çevrilmiştir. Satılması halinde 5 nolu dükkan ile 4 nolu dükkan arasındaki yıkılan duvarın yeniden örülerek dükkanların ayrılması gerekmektedir. Dükkanın ön cadde üzerinde olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan ana dükkan hacmi ve WC alanından müteşekkildir. Ana dükkan alanında sonradan PVC ile bölünerek oluşturulmuş büro alanı vardır. Zemini laminat ve duvarları alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Bodrum katta ise tek hacimli bir deposu ve kömürlük eklentisi vardır. Depo zemini beton şap ve duvarlar sıva + plastik boya kaplıdır. Ana dükkan zeminleri seramik ve duvarlar alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. Dükkan içeriden ve dışarından seyirli konuma sahiptir. PVC doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Kullanım alanı ;yaklaşık olarak dükkanın zemin kat ana dükkan alanı net 45 m²'dir depo alanı 40 m² ve kömürlük alanı 4 m²'dir. Dükkan güneş - batı olmak üzere 2 cephelidir. Güneş görmektedir.
(20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Adresi : Yenikent - Menderes Mah. Alparslan Cad. 10 Numaralı İskender Apt. No 4 Sincan/ ANKARA.
Yüzölçümü : 387 m²
Arsa Payı : 76/387
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9734 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR