ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 31 m2 dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960384
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / SİNCAN
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/385 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
2018/385 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 733 Ada, 1 Parsel, TANDOĞAN Mahalle/Köy, zemin kat 10 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi Tandoğan mah. Siyah lale cad. no:7/A Sincan/Ankara'dır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı (Ahi Mesut Bulvarı) taşınmazın 180 m. kadar batısından, Ata caddesi de 300 m. kadar güneyinden geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 3,60 km. kadar güney doğusundadır. Yakın civarında cimii, okul, yeşil alanlar ve pazar yeri bulunmaktadır. Cephe aldığı cadde ve sokağın yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin, 3 normal ve çatı katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 7 daire ve 3 dükkandan ibarettir. binanın dış ön cepheleri kum sıva ile sıvalıdır. Diğer cepheleri rekli hazır sıva ile sıvalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramalıdır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profildendir. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m. yüksekliğe kadar mermer kaplı olup üzeri alçılı, plastik badanalıdır. Doğalgazlıdır. bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar üzeri yeşil panel çit ile çevrilidir. Dükkan mimari zemin katta bulunan dükkanlardan olup kuzeydoğu köşesindeki dükkandır. Kuzey (Siyah lale caddesi) cephelidir. Brüt yaklaşık 34,83 m² alanlıdır. Net alanı ise yaklaşık 31,94 m² dir. camekan genişliği yaklaşık 8,00 m dir. Camekanı metal doğramalıdır. Zemini seramik ile kaplıdır. Duvarları alçılı plastik badanalıdır. Arka kısmında amerikan panel kapılı lavabo bölümü vardır. Doğalgazlıdır. Ticaretin yoğun olmadığı bir bölgededir.
Adresi : Tandoğan mah. Siyah lale cad. no:7/A Sincan/Ankara'dır.
Yüzölçümü : 585,00 m2
Arsa Payı : 56/585
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının 22.04.2014 tarihli "Belediye Gelirleri Kanunlarına Göre Kısıtlıdır" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/385 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR