ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 28 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039640
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / SİNCAN
: 28
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4889 TLMT
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4889 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 4328 Ada, 2 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, Zemin Kat, 9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi; Pınarbaşı Mahallesi, 115. Sokak, Nur Apatmanı No: 43/9 Sincan/ANKARA şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri: Bina 4328 ada 2 parseli teşkil eden arsa üzerinde yaklaşık 8-10 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine yakın bir bölgededir. Bina ayrık nizam, betonarme karkas yapı tarzında bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Giriş zemini, merdivenleri, kat holleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplı, yan duvarların üst kısımları ve tavanları plastik boyalıdır. Binada kapalı garaj, elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Taşınmazın gayrimenkulün özellikleri; Kıymet takdirine konu dükkan 115. Sokak cephelidir.Giriş kapısı ve camekanı demir doğramadır. Dükkan 115.sokaktan binaya bakıldığında sol baştadır. Dükkan arka kısmında mutfak nişi ve alt katında depo kısmından müteşekkildir. Bitişiğinde bulunan dükkanla ara duvarı kısmen açılmış ve birlikte kullanılmaktadır. Dükkan ana hacim zemini laminat parke, duvarları kağıt kaplı, taş yünü asma tavanlıdır. Mutfak kısmının zemini seramik, duvarları kağıt kaplıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerittir. Tezgah alt ve üst suntalam esaslı dolapları vardır. Depo kısmına dışarıdan beton merdivenle de inilebilmektedir. Dükkan içinden giriş kısmı döşemeden kapatılmış ve iniş merdiveni yapılmamış olup dışarıdan girilmektedir. Depo zemini şap beton kaplı, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Dükkan kısmının alanı 21,5 m2 Depo kısmının alanı 6,5 m2 olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm, 16. Maddesinde, Bağımsız Bölüm Net Alan başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre, depolu dükkanın toplam alanı 28 m2 olarak ölçülmüştür. (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 0,00 m2
Arsa Payı : 23/369
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4889 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR