ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da 222 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960741
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : AKŞEMSETTİN MAH. / PLEVNE
: 222
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10279 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
2018/10279 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 685 Ada, 20 Parsel, AKŞEMSETTİN Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat, 20 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi;Akşamsettin Mahallesi Nergis sokak Ak Apartmanı A Blok No: 67/B (20 nolu bb) Sincan/Ankara şeklindedir.Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Sincan Belediyesi'nin Kuzey-Doğusunda ve kuş uçuşu yaklaşık 1,20 km, Ayaş Yolu'na 550 metre mesafede, Ahmet Andiçen Ortaokulunun karşısında, Nergis Sokağa cephe konumda yer almaktadır.Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00TL/m2'dir. (Yapı sınıfının birim fiyatı, 26 Nisan 2018 Perşembe Tarihli ve 30403 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Çevre Şehircilik Bakanlığı?nın 2018 yılı inşaat metrekare yaklaşık maliyetleri listesinden alınmıştır.)Bina yaklaşık 5-6 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme ve ayrık nizam tarzında yapılmış 2 adet bina mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı A Blok bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşmakta ve bu blokta toplamda 2 adet dükkan ve 18 adet meskenin yer almaktadır. Yan bahçede açık otopark alanı mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer ile kaplıdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir.20 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul toplamda deposu dahil net 222m2'dir.(Zemin kat dükkan mahalli 90m2 olup, bodrum katta yer alan deposu 132m2'dir.) Taşınmaz; dükkan, bodrum katta wc ve depo mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında ve binanın cephe olduğu Nergis Sokağa cephe konumda, ön-yan cephede(Güney-Doğu) yer alan bir dükkandır. Ayrıca bodrum katta deposu mevcuttur. Zemin kaplamaları tüm mahallerde mermerdir. Duvarlar dükkanda alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Dükkanın giriş kapısı ve vitrinleri tek camlı alüminyum doğramadır.
Yüzölçümü : 1.706,00 m2
Arsa Payı : 75/1706
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10279 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR