ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 55 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076986
Şehir : Ankara / Pursaklar
: 55
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7750 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2019/7750 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Pursaklar İlçesi, Pursaklar Mahallesinde kain, imarın 95359 Ada, 4 Parselinde kayıtlı, 850,00 m² yüzölçümlü "arsa" vasıflı ana taşınmaz; bina, Yunus Emre Caddesi ile Kuzgun Sokağın kesiştiği köşede 14 nolu Naci Yıldırım Apt. adıyla yer almaktadır. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; 1 bodrum kat, zemin ve 3 normal kat ve çatı arası kat olarak inşa edilmiştir. Bodrum katta kapalı garaj binaya ait ortak alanlar ve 3 adet dükkan,zemin ve normal katta 3'er adet daire olmak üzeri binada toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın cepheleri dış cepheleri mantolamalı (kısmi mantolama dekorlu) sıvalı ve boyalıdır. Bina 3/B yapı sınıfnda, belediye hizmetlerinden yararlanmakta, çeresinin yol, banket, kanalizasyon, yeşil alan gibi alt yapı hizmetleri yapılmış durumdadır.
Satışı yapılacak olan 15 nolu dükkan; binanın bodrum katında bulunmaktadır. Dükkanın giriş kapısı ve cepheleri boyalı demir doğramadır. Tastikli projesine göre tek mahal ve WC'den oluşan bağımsız bölüm fiili durum itibariyle separatörlerle birden fazla mahalle bölünerek kullanılmaktadır. Dükkanın zeminleri seramik kaplama, duvarları alçı sıvalı, boyalı, tavanları sıvalı, boyalı ve kartonpiyerlidir. Dükkanın wc mahalli zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplama, tavanı sıvalı ve boyalıdır. Wc'de helataşı, lavabo+bataryası mevcuttur. İç kapıları panel kapıdır. Bağımsız bölümün net kullanım alanı 55,50 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi :Mimar Sinan Mah. (Tapu Kaydında Pursaklar) Mimar Sinan Cad.
No:100/C Pursaklar/Ankara
Yüzölçümü :850 m²
Arsa Payı :60/850
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti :120.000,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :18/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü :15/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri :1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7750 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmekte olup, iş bu ilan İcra ve İflas Kanunu'nun 127. maddesi gereğince tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR