ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Pursaklar'da 348 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048644
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / PURSAKLAR
: 348
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6193 ESAS
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/6193 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Pursaklar İlçesi, Fatih Mahallesi, 1654 ada 4 parseli teşkil eden, 1.350,00 m2 yüzölçümlü Kargir Apartman nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada yer alan 138/1350 arsa paylı, Dükkan nitelikli, Bodrum kat (16) no.lu bağımsız bölümün;
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Bina Turgut Reis Caddesi ile Şht. Ali Aktaş Caddesi kesişiminde, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 19 yıllıktır. Bina bodrum + zemin + asma kat+ 3 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 5 kat+çatı katlıdır. Projesinde asma kat belirtilmemiş olup tavan yüksekliğinden dükkanların asma kat çıktığı görülmüştür.Binada 15 adet mesken, 4 adet dükkan olacak şekilde toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
(16) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdiri istenen Borum Kat (16) numaralı bağımsız bölüm dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Şht. Ali Aktaş Caddesi üzerinden binaya bakıldığında sağ yan, sol yan ve ön tarafta yer almaktadır. Güneydoğu, güneybatı ve kuzeydoğu cepheli olup kuzeydoğu cephesi açık diğer cepheleri kotta olmasından kapalıdır. Mimari projesine göre;Dükkan hacmi, WC bölümlerinden oluşmakta olup brüt 365 m2 alanlıdır. Fiili durumda;Fiili durumda giriş bölümü, dükkan hacmi, WC, depo bölümlerinden oluşmakta olup net 348,03m2 alanlıdır. Projesine aykırı olarak dükkan giriş kapısına erişimi sağlayan merdiven bölümünün yapılmadığı, yaklaşık 116m2 bahçe alanı ve merdiven bölümünü kapsayacak şekilde alanın demir profil üstü oluklu alüminyum ile kapatılarak giriş bölümü yapıldığı, dükkan içinde ağaç malzeme kullanılarak ara bölmelerin oluşturulduğu, WC yanına ara duvar örülerek depo yapıldığı tespit edilmiştir. Bahçe alanına sonradan yapılan giriş bölümü sökülebilir olması ve bina ortak alanı olan bahçe içinde kalmasından net alanda dikkate alınmamıştır.Dükkan girişi fiili durumda Şht. Ali Aktaş Caddesi üzerinden, sonradan kapatılmış bahçe alanından sağlanmakta olup giriş kapısı alüminyum camekanlı kapıdır. Giriş bölümü az eğimli rampa olup zemini parke taş döşeli, duvarları oluklu alüminyum üstü dekoratif amaçlı ağaç kaplıdır. Tavanı oluklu alüminyumdur. Giriş bölümünden dükkan içine 2 ayrı kapı ile erişim sağlanmakta olup kapılardan biri sürgülü camekan olup diğerinde kapı takılı değildir.Dükkanın zemini seramik kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı olup kısmi bölümler seramik kaplama ve dekoratif amaçlı ağaç kaplamadır. Dükkan içinde tavanlar sıva üzeri boyalıdır. WC giriş kapısı ahşap kapı olup zemini seramik kaplı, duvarları 150cm. seramik üstü boyalı, tavanı sıva üzeri boyalıdır. Depo bölümü giriş kapısı ahşap kapı olup zemin seramik kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı boyalıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi sistem tesisatı ile sağlanacak şekilde tesisat bulunmakta olup kombi ve petekler takılı değildir. Yerinde yapılan ölçümlere göre net faydalı alanı 348,03m2 olarak ölçülmüştür.Taşınmazın kıymet takdiri yapıldığı tarihte boş, dükkan niteliğinde olduğu görülmüştür.
Adresi : Saray Fatih Mah.Turgut Reis Cad.Şerbetçioğlu Apt.No:2/16 Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 1.350,00 m2
Arsa Payı : 138/1350
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR