POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Polatlı'da Soğuk hava deposu,mandıra tesisleri ve arsası icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944091
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : KARGALI MAH. / POLATLI
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/495 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
452,457 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2009/495 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli,Polatlı İlçesi, Kargalı Mahallesi,Köy Civarı Mevkiinde, 304 ada 9 parseli teşkil eden 14.530,16 m2 miktarındaki “Kargir Soğuk Hava Deposu, Ve Mandıra Tesisleri ve Arsası” Taşınmaz Kargir tarzda yapılmış yapı ısı yalıtımlıdır. Zeminleri seramik kaplıdır. Duvarları fayans kaplıdır. Tavanı betondur. Çatısı kiremit ile örtülüdür. Pencereleri plastik doğramadır. Kapıları yalıtımlı paslanmaz kapıdır. Deponun girişindeki tabelada 150 ton kapasiteli olduğu yazmaktadır.
Mandıra tesisine ekli olarak peynir ünitesi ve depo ve tuvaletler bulunmaktadır. Bu yapılarında tüm zeminleri seramik, duvarları fayans kaplıdır. Pencereler ve kapılar plastik doğramadır. Deponun çatısı paslanmaz saç ile kaplanmıştır.Deponun pencereleri demir doğramadır. Tuvaletlerinde zemini seramik, duvarları fayans kaplıdır. Ayaklı lavaboludurlar.
Yukarıda bahsedilen yapıların hemen yanında işçi lojmanları, mutfak ve jeneratör odasıolarak kullanılan yapılar vardır. İşçi lojmanları ve mutfağın tabanı seramik kaplıdır. Jeneratör odasının zemini karo kaplıdır. Duvarlar beton sıvalı ve badanalıdır. Kapı ve pencereler plastik doğramadır.
Bu kısmın bitişiğinde gıda mühendisi odası vb. bulunmaktadır. Burada da zeminleri seamik, duvarlar fayans ile kaplıdır. Kapılar ve pencereler plastik doğramalıdır. Ayrıca bu bölümün dışa açılan metal büyük kapısı da vardır. Kapıda 9 numara yazmaktadır.
Yapıların tamamının dış cephesi iki renkli dış cephe ile boyanmış durumdadır. Toplam 14.530,16 m2 lik taşınmaz üzerinde yapıların kapladığı alan yaklaşık700 m2 dir.Yapılar uzun süredir kullanılmadıkları için yıpranmışlardır. Nerdeyse tüm camları kırık durumdadır.. İçerdeki iz ve pisliklerden içinde yabani hayvanların dolaştığı kanaati oluşmuştur. Taşınmazın yapılar haricinde kalan bahçesi hopsa haldedir. Içersindebulunan ağaçlar kurumuş durumda olup ekonomik değerleri kalmamış haldedir.
İmar Durumu : İmar durumu bulunmamaktadır.
Kıymeti : 452.457,56 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde H:1817 parsel aleyhine 7,5 TL.Bedelle Maliye
Hazinesi İrtifak Hakkı vardır.
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
SatışYeri :POLATLI ADLİYESİ 1.KAT SATIŞ SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/495 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR