ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 81 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039557
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : KÜÇÜK KAYAŞ MAH. / BOĞAZİÇİ
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1303 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2019/1303 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Ankara İl, Mamak İlçe, 35663 Ada, 2 Parsel, KÜÇÜK KAYAŞ-İMAR Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre taşınmazın bulunduğu ana bina; bodrum, zemin ve 3 normal kat ve çatı katlı olarak yapılmıştır. Bodrum katında kapalı otopark mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayınlanan yapı sınıfı olarak 3/B grubu yapı sınıfına girmektedir. Belediye Hizmetlerinden yararlanmakta, yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm mesken; binanın zeminde B kapı numaralı ve dükkan olarak olarak bulunmaktadır. Giriş kapısı ve cephesi demir olup, fiili durum itibariyle, zemin katta; 1 wc, 1 ofis ve dükkan mahallerinden oluşmaktadır. Giriş demir kepenk ile korunmaktadır. Dükkanda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Dükkan içerisinde 9 m2 kapalı alanlı ofis olarak kullanılan alan mevcuttur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. maddesinin 1. fıkrasının (ğ) bendinin 3. alt bendine göre Fen Bilirkişisince bağımsız bölüm net kullanım alanı 81 m2 olarak ölçülmüştür. Taşınmazın detaylı özelliklerini gösterir bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
(Not: KDV oranı, 21/03/2019 Tarih ve 30721 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 843 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile 31/12/2019 tarihine kadar ki KDV oranı olup, bu tarihten sonra yatırılması halinde yasaların belirlediği oranda KDV uygulanacaktır.)
Adresi : Yeni Bayındır Mahallesi (Tapuda Küçükkayaş-İmar Mah.) 1806. Sk. Pınar Apt. No:72/12Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 600 m2
Arsa Payı : 50/600
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ayrık Nizam, Konut kullanımlı
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1303 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR