ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 2. sınıf pide kebap salonu icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051172
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : GÜLVEREN MAH. / GÜLVEREN
Toplam m² : 91
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2220 ESAS
Muhammen Bedeli
:
98,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/2220 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Gülveren-İmar Mahallesi, 36082 Ada, 7 Parsel de kayıtlı 20 Nolu Bağımsız Bölüm; (2. Sınıf Pide Kebap Salonu)
Ana taşınmazın özellikleri;
Kıymet Takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu yapı, 938,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. Betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 2 bodrum kat + zemin kat +3 normal kat olmak üzere ,6 Kat proje ve inşa edilmiştir.Bina Girişi zemin kattan, 46. Sokak üzerinden,güney doğu cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda 2. Bodrum katta;2 adet pide salonu 1. Bodrum katta; 3 adet konut, zemin katında; 4 adet 1-2-3 ncükatlarda 4 'eradet meskenolup, bina toplam 19 adet mesken ve 2 adet pide salonundan meydana gelmektedir. Binada asansör ve otopark bulunmaktadır.
Taşınmazın iç mekân özellikleri;
20 bağımsız bölüm 2.sınıf Pide ve Kebap Salonu nitelikli taşınmaz, ana yapının 2. Bodrum Katında, bina girişine göre sağyan ve 21.sokak üzerinden düz giriş olmak kaydıyla çift girişli, güneybatı ve kuzeybatı cephelidir. Mimari Projesine göre; 91,49 m2 olup 2,60 tavan yüksekliğindedir. Ana Taşınmazdan giriş kapısı çelikkapı, 21.sokakdan giriş kapısı demir kapıdır, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Zemin yapısızdır. Wc bölümlerinin zemini yapısız duvarları seramik kaplamadır. Banyo yoktur. Mutfak yoktur. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut değildir. gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombi sistemi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcut değildir. Konu taşınamaz işyeri olarak yapılmıştır. Taşınmaz 2.Sınıf Pide ve Kebap Salonudur ancak, yerleşik yada harici Pide fırını, mutfak , zemin, elektirik ve su armatörleri, kombisi eksiktir. Taşınmaz kullanımda değildir.
Adresi : Gülveren Mahallesi, 46. Sokkak No:3/20 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 938,00 m2 (Net Faydalı kullanım alanı 91 m2)
Arsa Payı : 60/938
İmar Durumu : Belediye sınırları imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 98.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2220 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR