ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta 13 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047472
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / BOĞAZİÇİ
: 13
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/21900 Esas
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2017/21900 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli,Mamak İlçesi,Boğaziçi Mah.36415 ada 6 parsel sayılı 1199,26 m² ana taşınmaz yüz ölçümlü,8 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,609/119926 arsa paylı,dükkan bağımsız bölüm nitelikli, 3.bodrum kat 33 nolu bağımsız bölüm taşınmaz 3.bodrum kat bina girişine göre sağ yan,çm ve sağdan ikinci dükkan konumunda,zemin kat bina girişine göre sağ arka cephede konumlu olup güneybatı cephelidir,mimari projesine göre dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır,mahallinde yapılan incelemelerde 34 numaralı dükkan ile 33 numaralı dükkan arasındaki bölme duvarlarının kaldırılarak birlikte kullanıldığı 33 numaralı dükkan wc hacminin mahallinde kaldırıldığı,ayrıca mutfak nişi yapıldığı tespit edilmiştir,taşınmazın dış cephesi demir doğrama cemakandır, dükkan zeminleri seramik kaplı,duvarları saten boyalıdır, wc zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır,mutfak nişinde mdf kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur,elektrik,su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır,taşınmazın kombi ve petekleri mevcut değildir,33 numaralı taşınmazın 928.caddeye yaklaşık 4 m cephesi bulunmaktadır,bilirkişilerce 13 m² kullanım alanına sahip olduğu belirtilmiştir, detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Akşemsettin Mah.(Boğaziçi) 928.Cad. Güzelsu Apt. 75/B (41/B) Mamak Ankara
Yüzölçümü : 1.199,26 m² (Ana Taşınmaz)
Arsa Payı : 609/119926
İmar Durumu : Dükkan olarak kayıtlıdır
Kıymeti : 35.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21900 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR