ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 57 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065965
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BADEMLİK MAH. / AKTEPE
: 27
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5077 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
3. İCRA DAİRESİ
2019/5077 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 31311 Ada, 9 Parsel, BADEMLİK Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın yer aldığı Bademlik Caddesi ile 1143 sokak kesişimindedir. Bina 2 bodrum+Zemin+3 normal+çatı aralı kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Binada 12 adet mesken ve 5 adet dükkan nitelikli bağımsız bölüm olmak üzere toplam 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın ön ve yan cepheleri söve üzeri boyalı yan ve arka cepheleri düz sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama rüzgarlığı ahşap doğramadır. Bina girişinde Zemin döşemeleri mermer duvarlar 1.20m yüksekliğe kadar mermer üst kısımları tavana kadar fasarit boyalıdır. Kat holleri ve merdivenlerde döşemeleri mermer duvarlar 1.20m yüksekliğe kadar mermer üst kısıları tavana kadar fasarit boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın önünde açık otopar alanları bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 1.Bodrum Kat (13) Nolu Dükkan Bağ. Bölüm Özellikleri:Satışına karar verilen birinci bodrum kat (13) numaralı bağımsız bölüm dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya Bademlik Caddesinden bakınca sağ yan tarafta ve 1143 sokağa bakar konumda güneydoğu yönlüdür. Fiili durumda; tek hacimden oluşmaktadır. Dükkanın giriş kapısı ve vitrini Alüminyum doğramadır. Vitrin üzeri katlanır kepenklidir. Dükkanın zemini laminat kaplama, duvarları kağıt kaplama, kartonpiyerlidir. Taşınmazın eni 5.70m derinliği 4,80m olmak üzere net kullanım alanı 27.36 m2 olarak ölçülmüştür. Taşınmaz hali hazırda depo olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Bademlik Mahallesi Bademlik Caddesi Nur Apt. No. 182/13 Keçiören / ANKARA
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Bakanlar Kurulu Kararı'na eklenen geçici madde gereğince KDVoranı % 8 olup, ihale kesinleşme tarihi itibariyle yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5077 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR