ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 29 m2 dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979060
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AŞAĞI EĞLENCE MAH. / ETLİK
: 29
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/73 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2018/73 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 9389 Ada, 7 Parsel, Aşağı Eğlence Mahalle, 25 Nolu depolu dükkan niteliğinde taşınmazdır.Dükkanın bulunduğu bina betonarme yapı tarzında, ayrılk nizamlı ve 2 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup normal katlarında 4 er daire mevcuttur. Dükkan merkezi bir konuma sahip olup binanın bulunduğu konum, çarşı, pazar, okul gibi sosyal donatı alanlarına ve toplu taşım araçlarına ait duraklara yakın konumdadır ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu dükkan binanın zemin katında yer almaktadır. Berber dükkanı olarak işletilmektedir. Dükkan ana hacim, arkada sonradan suntalam ile bölünen bir depo haczim (mutfak nişi de mevcut) ve wc hacimlerinden müteşekkildir. Zeminler seramik ve duvarlar kısmen seramik ve kısman alçı sıva üzeri plastik boya kaplıdır. Yapılan hizmete özel iç dizayn yapılmıştır. Dükkanın doğal aydınlatması mevcuttur. Ön cephe komple camekan esaslı olup içerden ve dışarıdan seyirli bir konuma sahiptir. Vitrin özelliği vardır. Pencere ve kapı doğraması alüminyum doğrama kapıdır. Dükkan tek cepheli ve güneş görür şeklindedir. Net kullanım alanı 29 m2 dir.
Adresi : Ankara ili Keçiören ilçesi Aşağı Eğlence Mah. Sivelan sk. No: 1/25
Yüzölçümü : 29 m2
Arsa Payı : 24/1230
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 35663 Ada, 4 Parsel, Küçük Kayaş-İmar Mahallesi 2 Nolu konut niteliğinde dairedir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı ve 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup normal katlarında 3 er daire mevcuttur. Taşınmaz bölge merkezi bir konuma sahip olup binanın bulunduğu konum çarşı, pazar ve okul gibi sosyal donatı alanlarına ve toplu taşım araçlarına ait duraklara yakın konumdadır. Satışa konu zemin kat 2 nolu daire 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Balkon mutfak çıkışlıdır. Demir korkulukludur. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimler seramik kaplıdır. Salon, antre, ve odaların duvarları alçı sıva plastik boya kaplıdır. Banyoda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ve klozet vardır. İç kapılar panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik kapıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Güneş görür vaziyette ve konut olarak kullanılmaktadır. Balkon 3 m2 dir. Dairenin net kullanım alanı 72 m2 dir.
Adresi : Ankara ili Mamak ilçesi Yeni Bayındır Mah. 1806. sokak No: 76/2
Yüzölçümü : 72 m2
Arsa Payı : 38/600
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR