ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 18 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038376
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / SANATORYUM
: 18
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7730 Esas
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2018/7730 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 5995 Ada, 13 Parsel, 19 MAYIS Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Ankara ili, Keçiören ilçesi ,19 mayıs Mahallesi,5995 ada 13 parseli teşkil eden 961,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki "Arsa" nitelikli ana taşınmaz da yer alan 44/1922 arsa paylı, "Dükkan - Depolu" nitelikli, 2. Bodrum kat 19 numaralı bağımsız bölüm olup,taşınmazın yer aldığı bina Dağlı Sokak ile Gönülcük Sokak köşesindedir. Bina ayrık nizam ve betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 3 bodrum+zemin+2 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Binada 2 adet dükkan ve 18 adet mesken olmak üzere toplamda 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın girişi Gönülcük Sokak cephesinde ve 2. bodrum kattan yapılmaktadır. Cepheleri terracit sıvalıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina içinde döşemeler döşemeler mermer, duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar mozaik kaplı, duvarların üst kısmı ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları demirdir. Bina önünde açık otopark mevcuttur.Binanın bulunduğu semt belediye sınırları içerisinde olup, hertürlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 19 numaralı bağımsız bölüm depolu dükkan olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Giriş kapısı ve vitrini demir doğrama, camekanlı ve demir korkuluk bulunmaktadır. Fiili durumda zemin katta tek hacim halinde ve içerisinde kapısı olmayan depo bölmesi bulunmaktadır.Dükkan zemini dökme mozaik, duvarları ve tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Tavan üst kattan su almıştır. Dükkan zemin katta depo (3,00 m²) alanı dahil toplam 18,00 m² alanlıdır. Dükkan cephesi:3,5 m, yüksekliği 2,40 m olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ankara İli Keçiören İlçesi 19 Mayıs Mahallesi Gönülcük sk 29/29A Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü :961,00m²
Arsa Payı : 44/1922
İmar Durumu : Dosyada
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( teslim tarihi 31/12/2019 tarihini geçmesi halinde belirlenen güncel Kdv oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7730 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR