KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kahramankazan'da depolu dükkan icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945044
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / KAZAN
: 1222
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/624 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:15
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2018/624 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Fatih Mahallesi, Ankara Bulvarı, Söğüt Caddesi, No:211'deki Uçarı Apartmanın bulunduğu yere raslayan, imarın 220695 Ada 7 Parseli teşkil eden 1.222,00 m² yüzölçümlü 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı taşınmazdaki 165/1222 arsa paylı Zemin kat (21), bağımsız bölüm numaralı Dükkan; Depo kısmı bodrum katında 2 bölümlü, zemin katı tek bölümlü ve Wc'li,asma katı Fırın, Wc'ler, salon ve ofis kısımlarından oluşmaktadır. Zemin döşemesi seramik kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. WC 2 bölümlü olup Bay WC'de 2 adet hela taşı, Bayan WC'de klozet ve helataşı bulunmaktadır. Asma katta alnı seramik kaplı olan pide pişirme fırını bulunmaktadır. Pencereler alüminyum doğrama, iç kapılar PVC doğrama kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kahramankazan Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden alınan bilgiye göre kıymet takdirine konu taşınmaz ayrık nizam, Emsal: 2,75 hmax: Serbest "Ticaret+Konut" olarak ayrılanasma katlı depolu dükkân vasıflı taşınmaz bir borçtan dolayı açık artırma suretiyle satılacaktır.
Yüzölçümü : 1.222 m²
Arsa Payı : 165/1222
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satiş bedelinin yatirilmasi için verilen süres sonunda satiş bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldirilacaktir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedelihemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/624 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR