GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşın'da 4+1 mesken vasıflı iş yeri icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026291
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
Toplam m² : 130
Bölüm / Oda Sayısı : 5
Banyo Sayısı : 2
Kat Sayısı : 5
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma Tipi : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/458 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:15
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/458 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 1541 Ada, 9 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 1. kat 5 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; ana taşınmaz olan Ankara ili Gölbaşı GOP mah. 1541 ada 9 parsel 958,00 m² yüzölçümlü 5 katlı Betonarme Mesken Ofis İşyeri ve Arsası üzerinde olup 1. kat 5 nolu mesken nitelikli taşınmazdır. Ana taşınmaz Ankara cad. 392. sk. ve 397. sokakların kesiştiği yerde köşe başı konumunda, 2 bodrum, zemin ve 3 normal katlıdır. 5 nolu taşınmaz 2. katta sağ tarafta , güney (tek cephelidir) cephelidir. Antre , salon, 4 oda, mutfak, 2 banyo, wc, balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, salon zemini laminat, duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, Odaların zeminleri laminat duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli, mutfak zemini laminat , duvarları plastik boyalı, profil alt-üst dolap ve granit tezgahlıdır. Banyo yer duvar seramik, dolaplı lavabo, duşa kabinli duş ve klozetlidir. Dış kapı çelik, iç kapılar panel, pencereler renkli pvc ve ısıcamlı. Kat kaloriferlidir. Taşınmazın toplam kullanım alanı, 6 m² balkon dahil 136,00 m²'dir. Ayrıca yan daire ile ortak kullanılan (72/2) 36 m² teras alanı vardır.
Adresi : Gop mah. 397. Sk. No:1/5 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 36/958
İmar Durumu : Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 katlı Konut Altı Ticaret Alanı" olarak planlanmış olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/458 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR