ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066337
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : PİYADE MAH. / 30AĞUSTOS
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 14.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7261 Talimat
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7261 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45368 Ada, 6 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 9 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Ana bina betonarme yapı tarzında, ön cepheye göre sağ kenardan bitişik nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 2 daire vardır. Zemin katında 2 dükkan ve 1 mesken, bodrum katında ise 1 mesken vardır.Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır.Binanın ana giriş kapısı demir ve rüzgarlığı ahşap doğrama kapıdır.Binanın giriş dış zemini kısmen kilit taşı ve kısmen mermer, İç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boyadır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.Kıymet takdiri istenilen dükkanın özellikleri;Dükkan binanın ana girişinden ayrı olarak direkt sokak üzerinden girilmektedir.Dükkan sokak cephelidir.Ön cepheye göre sağ kolda kalan dükkandır.Dükkanın önünde sokak üzerine olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan ana dükkan hacmi ve WC alanından müteşekkildir.Ana dükkan zeminleri karo mozaik ve duvarlar alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Wc alanında seramik lavabo ve tuvalet taşı vardır. Zeminler ve duvar yarı yerine kadar seramik kaplıdır.Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir.Dükkan içerden ve dışarıdan seyirli konuma sahiptir.Demir doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Dükkan camekanı demir parmaklık korumalıdır.Dükkan keşif anında boş olup kullanılmadığı tespit edilmiştir.Dükkan tek cepheli ve güneş görür şeklindedir.(20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 539,00 m²
Arsa Payı : 90/539
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 15:40 - 15:43 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 15:40 - 15:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA--
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR