ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta AVM içinde bulunan 31 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077330
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3415 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3415 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46404 Ada, 3 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 1. KAT 81 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmaz Ankara ili, Etimesgut İlçesi, Altay Mahalesi (tapu kaydında Eryaman mahallesi) Orhanbey caddesi, Galeri AVM no:81 adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz, Eryaman Mahallesinde, Galeria AVM olarak bilinen iş merkezi içinde yer almaktadır. Galeria AVM Eryaman girişinde 1. etap ve 2. etap bölgelerini ana yol olan Ayaş yoluna bağlayan en önemli ara yol Orhan bey caddesi üzerinde yer alan küçük çapta bir iş merkezi niteliğindedir.Galeria AVM, Ayaş yoluna yaklaşık 200 mt mesafede bulunmaktadır. AVM, bir çok işletmelerin olduğu, çok yönlü bir iş merkezi olup, Orhan bey caddesi üzerine kurulmuş bu iş ve ticaret merkezinin konumu oldukça iyi bir noktadır.Optimum alış veriş merkezine yaklaşık olarak 300-400 metre uzaklıktadır.Ayaş yolu da yürüme mesafesindedir. İş Merkezi,betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. İş merkezi zemin kat ve 2 katlı olarak yapılmış, 2 katta açık teras alanı bulunmaktadır. AVM cepheleri camekanlı kaplamalıdır. AVM ana girişi Orkan Bey caddesi üzerinde olup, giriş kapısı, camekanlı alüminyum doğramadır. AVM içi yerler seramik duvarlar boyalıdır. AVM de üst katlara çıkılan yürüyen merdiven ve asansör bulunmaktadır.Dükkan Galeria AVM nin 1. Katında yer almaktadır. Dükkan giriş kapısı camekanlıvitrin özellikli alüminyum doğramadır. Dükkan içi tek hacim olup, yerler seramik döşeli, duvarları boyalıdır. Asma tavanlıdır. Dükkanda petek bulunmamaktadır.Kullanım alanı; Kıymet Takdirine konu Eryaman Galeria AVM 1.kattaki 81 nolu dükkanın net kullanım alanı 31 m2 olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ankara ili, Etimesgut İlçesi, Altay Mahalesi (tapu kaydında Eryaman mahallesi) Orhanbey caddesi, Galeri AVM no:81'dir.
Yüzölçümü : 5.128,00 m2
Arsa Payı : 40/5128
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3415 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR