ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 45 m2 dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960395
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ALTAY MAH. / GÖKSU
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/11223 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 17317 Ada, 8 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, bodrum kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi; Altay mah. Şehit A. Taner ekici Cad. Betontaş İş Merkezi Apt. No:5/1 Etimesgut /Ankara'dır. Bağımsız Bölümün bulunduğu bina 3B yapı sınıfında, bodrum+zemin+ 1normal kat, toplam 3 kat olarak inşa edilmiştir. Bodrum katında 11 dükkan, zemin katında 4 dükkan, 1 normal katta 26 dükkan bulunmaktadır. Bina girişi zemin katından, kuzey ve batı yönünden sağlanmaktadır. Bahçesi beton zemin, çevresi duvar ile çevrilidir. Bina ana giriş kapısı demir çerçeveli ve camlı olup bina dış cephesi boncuk fayans görünümlüdür. Giriş holü zemin beton, duvarları Ateş Tuğlası, tavanı beton dekorludur. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri demir profil doğramadır. Binada açık otopark, asansör, kamera sistemi, sesli diafon sistemi, bulunmaktadır. Isınma doğalgaz ile olup merkezi sistem mevcuttur. Dükkan nitelikli 1 nolu bağımsız bölüm, ana taşınmazda bodrum katta, bina girişine göre sağ ön konumda yer almaktadır. Batı cephelidir. Yaklaşık 45 m² net kullanım alanlı (Brüt 51 m²) dükkan bölümünden oluşmaktadır. Dükkan giriş kapısı, demir çerçeveli ve camlıdır. İç mekan kapı kasa ve kanatları demir doğrama pencereleri demir doğradır. Antre zemini karo, duvarları alçı, tavanı alçı üzeri saten boyalıdır. Dükkan zemini karo, duvarları plastik boya, tavanı asma tavan dekorludur. Dükkan içi tasarruflu ampul aydınlatmalıdır. Dükkan içine yükleme ve boşaltma için araç giriş kapısı bulunmamaktadır. Vitrin genişliği 4m. profil demir çerçeveli sacdır. Dükkan ara sokakta vitrin görüş imkanı kıstlı reklam kabiliyeti azdır. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılı değildir.
Adresi : Altay mah. Şehit A. Taner ekici Cad. Betontaş İş Merkezi Apt. No:5/1 Etimesgut /Ankara'dır.
Yüzölçümü : 11.294,00 m²
Arsa Payı : 30/3858
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:20 - 11:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR