ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 42 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047411
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
: 42
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/251 Talimat
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2013/251 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46515 Ada, 1 Parsel, Eryaman Mahalle/Köy, çarşı blok 1.kat 45 no'lu bağ. böl. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Eryaman Mah. Şapka Devrimi Cad. Pikabu Çocuk AVM No: 32/45 Etimesgut/ Ankara'dır Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme olarak yapılmış, 2 adet apartman ve 1 adet çarşı bloğu bulunmaktadır.45 nolu dükkanın bulunduğu Çarşı bloğu 2 bodrum, zemin ve bir normal kattan oluşmakta olup, cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ve alüminyum giydirme ile kaplıdır. Bina giriş ve rüzgarlık kapısı fotoselli alüminyum doğramadır. Binanın zeminleri seramik, duvarları plastik boya ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Çarşı içerisinde çok sayıda dükkan, asansör, yangın merdiveni, yürüyen merdiven bulunmaktadır. Otopark alanı mevcuttur. Keşif esnasında çarşı içerisindeki dükkanların, asansör ve yürüyen merdivenin çalışmadığı, çarşı temizlik ve bakımının yapılmadığı, çarşı bloğunun bakımsız kaldığı görülmüştür.45 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkulün net kullanım alanı 42m² dir. Taşınmaz tek mahalden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın normal katında, yürüyen merdivenin karşısında çarşı içine cepheli konumda yer alan, girişi çarşı içerisindeki koridordan olan bir dükkandır. Dükkanın zemini laminant parke, duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, tavanı taş yünü asma tavan ile kaplıdır. Tavanda aydınlatma armatürleri bulunmaktadır. Dükkanın giriş kapısı temperli cam olup, koridorlara bakan iki cephesi alüminyum doğramalı camekan şeklindedir. Taşınmazın daha öncesinde kiracı (Türk Kızılayı Derneği) tarafından büro olarak kullanıldığı, ancak keşif esnasında içerisinde çalışanın olmadığı görülmüştür.
Adresi : Eryaman Mah. Şapka Devrimi Cad. Pikabu Çocuk AVM No: 32/45 Etimesgut/ Ankara'dır
Yüzölçümü : 6.485,00 m²
Arsa Payı : 40/6485
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/251 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR